Hamis képek és hírek terjednek a terrortámadás után
Megállíthatatlanul terjed egy kép a közösségi oldalakon Ariana Grandéról, amelyről azt állítják, hogy a hétfő éjszakai manchesteri terrortámadás után készült. A képen az énekes látható, ahogy kissé megviselten, magába roskadva ül.
Please stop spreading rumors about this picture. This is from Scream Queens (2015) when Ariana Grande was on the show... Let's still pray. * pic.twitter.com/TiMp3wWi3D
— Shawn Mendes (@ShawnMendesFans) May 23, 2017
A probléma a képpel, hogy nem a tegnapi robbantás után készült, hanem a Scream Queens (2015) nevű amerikai sorozatból vették le. Ez egy amerikai horrorvígjáték-sorozat, egy egyetemi elit lányszövetség mindennapjairól szól. Ariana Grande ebben vendégszerepelt egyszer. Az eredeti kép itt jelent meg még 2015-ben.
További hoaxok is terjednek. Az egyik ezek közül egy piros pólós kisfiúról szól, aki állítólag eltűnt a robbanás után. A fiú azonban egy modell, aki még 2014-ben egy Down-kórosokról szóló kampányban szerepelt.
Több jelentés érkezett arról is, hogy sokan álbarátokat keresnek, hogy megosztást generáljanak Twitter-fiókjukban. Egy olyan kép is terjed, amelyen állítólag az áldozatok vagy eltűnt tizenévesek szerepelnek, de a képen valójában youtuberek és a 4chan alapítói láthatók.
Ebben a cikkben a téma érzékenysége miatt nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését.
Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.