A perszonál hómpédzse révén elhíresült Mahir Cagri azt állítja, Sacha Baron Cohen róla mintázta Borat figuráját, és perelni készül. Borat tagad.
"Minden ember tudja, Sacha Baron Cohen csak engem imitál. Ellopja a karakteremet, és küld rossz üzenetet embereknek USA-ban" - panaszkodott a napokban a Wired magazin szerkesztőségének küldött emailjében Mahir Cagri, sokak szerint az internet első számú sztárja, megelőzve olyan nagyságokat, mint a Tourist Guy, akiről kiderült, hogy magyar, és Szalacsi Sándor, akiről mindig is lehetett tudni, hogy az.
"Soha nem lépett kapcsolatba velem, és nem kért engedélyt" - írta Mahir Cohenről, és hozzátette: beperli a brit komikust.
A Törökországban élő Mahir azzal egy időben háborodott fel, hogy a mozikban bemutatták Cohen legújabb filmjét, a Borat - Kazah nép nagy fehér gyermeke menni Amerika című alkotást. A filmben Cohen a kazah televízió riporterének álcázva bejárja az Egyesült Államokat, és lerántja a leplet az amerikai társadalom visszásságairól - többek között a bigottságról, a fajgyűlöletről és Pamela Anderson melléről.
Mahirt jóval korábban, 1999-ben kapta szárnyára a hírnév, miután világszerte milliók kattintottak bemutatkozó oldalára (This is my page ....... WELCOME TO MY HOME PAGE !!!!!!!!! I KISS YOU !!!!!), az internetes világóceán sine qua nonjára és minden perszonál hómpédzsek non plus ultrájára.
A fiktív Borat és a valós Mahir a külső szemlélő is számos hasonlóságot fedez fel: ugyanaz a testalkat, ugyanaz a bajusz, ugyanaz a fürdőruhás-pingpongozós magamutogatás, ugyanaz a rossz angolság, és az átlagos nyugati médiafogyasztónak még Törökország és Kazahsztán sem különbözik jobban egymástól, mint Idaho Iowától.
A hasonlóságról nemrég "Borat=Mahir 2.0" címmel írt a Boingboing, és a Mahirról szóló Wikipedia-szócikk is úgy tudja, hogy Mahir alakja Cohen első számú inspirációi között volt, amikor megalkotta Borat Sagdiyev figuráját.
Maga Cohen azt állítja, hogy a hasonlóság csak a véletlen műve. Egyrészt ő már jóval Mahir feltűnése előtt, a kilencvenes évek közepén foglalkozott a Borat-projekttel, másrészt a figurát nem Mahirról, hanem jó ismerőséről, egy orosz orvosról mintázta.