A Mahir-jelenség ismét lecsapott egy kiszolgáltatott kisemberre. A főbb kérdések: hány liter vízből nyeri az oxigént az objektum? Továbbá: mi az a Szalacsi-turizmus? Az Index Taktikai Adatbányász Alosztálya kiderítette Önnek, hogy nem, igen, az ellen nem véd.
Tetszik érteni?
A saját agyával vesztes küzdelmet folytató svájcisapkás férfi alakja szinte minden mondakörben fellelhető, így szinte törvényszerű, hogy az interjú heves röhögést okoz és egyben feltüzeli az empátiát, amely a bravúrriport továbbadására készteti a közönséget.
Jól tetszik érezni: a sikertörténethez már csak az egy emberként felsorakozó internetező közönség hiányzik. Onnantól pedig már a tősgyökeres websztárok világa: Mahir, Uhrin és Waldo.
Jó munkásemberek [forrás: azbeszt.hu] |
Objektummánia
Kezdetben elektronikus levélben terjedt a szalacsi.avi, hatása azonban túlmutatott önmagán: a fórumokban önálló életre kelt. Sz. Sándor ikonikus arckifejezése képszerkesztőkben sokszorozta meg magát, okfejtése remixekbe ágyazva biztosítja minél több tréfa-oxigén kinyerését a harmincezer, vagy háromszázezer liter vízből.
Mindez az atomtámadás ellen nem véd, mellékhatása viszont az, hogy egy mit sem sejtő ember vidékfejlesztési tényezővé válhat.
Memetika és turizmus
Jó munkásember [forrás: azbeszt.hu] |
Volna tehát látnivaló - az online vendégkönyvben azonban túlnyomorészt csak Sándorról van szó. A rajongók üdvözletei Győr-Sopron megye és Kanada viszonylatában mutatnak földrajzi kiterjedést. Ha ez nem lenne elég: valaki a külföldi turisták kedvéért németre is lefordította a riportot.
Ugyanitt többen fogadkoznak, hogy meglátogatják a falut a nyilatkozóművész és az objektum kedvéért, így nem kizárt, hogy digitális fényképezőgéppel felszerelt zarándokok váltják majd egymást a község nevét tartalmazó táblánál és még beljebb.
Az interjú letölthető itt - 27 MB avi