A NASA OSIRIS-REx űrszondájának felvételein már kitűnően látszik az úti cél, a Bennu földközeli kisbolygó alakja és felszíni részletei. A szonda a tervek szerint december 3-án áll a kisbolygó körüli pályára, majd megkezdi a kis égitest részletes vizsgálatát, és megteszi az előkészületeket a későbbi felszíni mintavételhez.
Az év második felében felfokozódott a földközeli kisbolygók közeli űrszondás vizsgálata. Júniustól a Japán Űrügynökség (JAXA) Hayabusa-2 szondájáról eddig két robotszöcske, majd egy cipős doboz méretű felszíni robot (a MASCOT) ereszkedett le a (162173) Ryugu aszteroida felszínére. Az OSIRIS-REx (Origins, Spectral Interpretation, Resource Identification, Security, Regolith Explorer) augusztus óta a végső pályamódosításokat végzi a Bennu december 3-i megközelítéséhez.
Az OSIRIS-REx október 12-től folyamatosan készített felvételein a Bennu kisbolygó már egy kiterjedt objektumnak, egy közel 500 méter közepes átmérőjű tömzsi űrsziklának látszik. Az űrszonda PolyCam kamerája által október 12. és 29. között készített felvételeiből összeállított animációt mutatja az alábbi ábra, amelyen a kisbolygó látszó méretének növekedése, alakja és egyre több felszíni részlete jól kivehető.
Az alábbi kép a 330 km távolságból készült felvételt mutatja, amelyen jól kivehető a kisbolygó gömbtől csak kis mértékben eltérő alakja, valamint a durva, rögökkel borított felszíne.
A Bennu és a Ryugu alakjukat és felszínüket tekintve feltűnően hasonlítanak egymásra, de a Ryugu csaknem kétszer nagyobb átmérőjű, mint a Bennu. A Bennu és Ryugu durva felszíne a felszíni talajmintavételt igencsak megnehezíti. Ezért a Hayabusa-2 további felszíni műveleteit a tervezetthez képest későbbre, 2019. januárra halasztották el a kellő felkészülés érdekében.
Az alábbi kép a két földközeli aszteroida alakjának és felszínének nagyfokú hasonlóságát mutatja az OSIRIS-REx és a Hayabusa-2 szondák felvételei alapján.
Földi fotometriai megfigyelések alapján korábban már sikerült előállítani a kis égitest modelljét, ami a mostani űrszondás közeli felvételekkel egybevetve nagyon jó közelítésnek bizonyult – ezt a korábbi alak és felszín modellt mutatja az alábbi kép.
Az OSIRIS-REx folytatja a pályakorrekciós és sebességkorrekciós manővereket a Bennu megközelítésére. Az alábbi kép a Föld, a kisbolygó és az űrszonda pályáit mutatja, feltüntetve a pályamódosításokat a szonda pályája mentén.
2018. október-november folyamán további pályamanőverek történtek és a tervek szerint december 3-án áll pályára az OSIRIS-REx a Bennu körül. A pályamanőverekkel a szonda Bennuhoz viszonyított sebessége mintegy 20 centiméter lesz másodpercenként, amihez még mintegy 0,53 kilométer másodpercenkénti sebességgel kell csökkenteni a szonda pályabeli sebességét decemberig.