35 milliárd dolláros csoportos kártérítési keresetet nyújtottak be a Facebook ellen. A vádak szerint Illionis államban visszaéltek az arcfelismerési adatokkal, és miután nem sikerült megállapodni, az ügy bíróság elé kerül, ha csak addig be nem avatkozik a Legfelsőbb Bíróság.
A vádak szerint az Illinoisban élő állampolgárok nem járultak hozzá, hogy a feltöltött fotókat az arcfelismerő szkennelje, és arról sem kaptak tájékoztatást, hogy a személyes adataikat meddig őrzik meg.
A Facebook személyenként 1000-5000 dollár közti bírságra számíthat, így a büntetés 7 millió emberre számova összesen olyan 35 milliárd dollár lehet.
Az előzetes meghallgatásokon az egyik bíró azt mondta, hogy "elképzelhető", hogy az emberek arcképeit arra is használták, hogy a biztonsági kamerákkal nyomon kövessék az útjukat, vagy hogy biometrikus arcfelismeréssel feloldják a telefonjukat. A Facebook álláspontja szerint ők csak egyszerűbbé szerették volna tenni, hogy megjelölhessék egymást a fotókon a felhasználók.
A Facebook határozottan elutasítja a vádakat, szerintük minden felhasználójuk számára egyértelművé tették, hogyan működik az arcfelismerés, és hogy mire használják az adatokat. A szóvivőjük szerint annak a vádnak sincs köze a valósághoz, hogy visszaéltek a felhasználók arcképeivel.
A tárgyalás hírére 2,25 százalékkal esett a Facebook részvényeinek árfolyama a tőzsdén.