48 órán keresztül hirdeti globálisan a kézmosás fontosságát a Google a főoldalán egy olyan kis animációval, amelyben Semmelweis Ignác kapja a főszerepet.
1847-ben ezen a napon nevezték ki Semmelweist a bécsi közkórház szülészeti klinikájának vezető professzorává. Itt bizonyította, hogy az orvosoktól megkövetelt kézfertőtlenítés jelentősen csökkenti a betegségek terjedését.
Ez az az üzenet, amit a világjárvány kapcsán nem győz hangsúlyozni az Egészségügyi Világszervezet sem.
A bécsi közkórházban és Európában egy titokzatos és ismeretlen fertőzés, a gyermekágyi láz okozott kiugróan magas halálozási rátákat a szülészeti osztályok anyái között.
Semmelweis alapos vizsgálat után rájött, hogy a kór egy fertőzés következménye, és a fertőzést az orvos keze terjeszti, miután korábbi műtétek és boncolások után a szülésnél segítkeznek.
Bár kollégái kezdetben szkeptikusan fogadták a kézmosás ötletét, Semmelweis kötelezte az orvosi személyzetet, hogy mossanak kezet a betegek vizsgálata előtt, aminek eredményeként a fertőzések száma zuhanni kezdett az osztályán.
Manapság Semmelweist úgy említik, mint „a fertőzés elleni küzdelem atyját”, akinek nemcsak a szülészet, hanem maga az orvosi szakma forradalmasítása is köszönhető. És aki megmutatta, hogy a kézmosás az egyik leghatékonyabb módszer a betegségek terjedésének megakadályozására.
Nem csak akkor, most is, ezért minél gyakrabban és alaposabban mosson kezet szappannal.
A helyes technikáról stílszerűen a Semmelweis Egyetem emlékezik meg ebben a videóban.
Vannak, akiknek már nincsenek kérdéseik, és vannak, akik az Indexet olvassák! Támogasd te is a független újságírást, hogy ebben a nehéz helyzetben is tovább dolgozhassunk! Kattints ide!