Index Vakbarát Hírportál

Reális arcok, Unreal motorral

2021. február 14., vasárnap 06:47

Az Epic cég új MetaHuman elnevezésű eszközével ultrarealisztikus emberi arcokat lehet készíteni, akár egy böngésző segítségével is. Az új szoftvert az Epic Unreal motorja hajtja.

Az Epic Games MetaHuman Creator néven bejelentett egy új, böngészőalapú szoftvert, amelyet az Unreal Engine hajt, és amellyel rendkívül valóságszerű emberi arcokat, animációkat lehet kidolgozni. Az Epic a platformot néhány YouTube-videón mutatta be, aminek köszönhetően bepillantást nyerhettünk a MetaHuman Creator felhasználásával készült alkotásokba. A „metahuman” kifejezést egyébként a vállalat a virtuális, nem valóságos márka leírására is használja. 

Percek alatt előállítható „metahumánok”

Az Epic szerint a MetaHuman Creator a modern mozgásrögzítési és animációs technikákkal vegyítve lesz majd használható, és az ezek segítségével létrehozott animációk felhasználhatók videójátékokhoz, filmekhez, tévéfilmekhez. A cég szerint ezek a fotorealisztikus külsejű emberek percek alatt előállíthatók, egyedi frizurákat és ruhákat aggathatunk rájuk, majd még tovább testre szabhatók, hogy megfeleljenek szinte bármilyen produkció igényeinek. Ezeket a „metahumánokat” az Epic szerint valós időben, az eszközön belül és pusztán egy webböngésző segítségével is manipulálni lehet.

Eddig a 3D-tartalom létrehozásának egyik legnehezebb feladata a valóban meggyőző digitális emberek kidolgozása volt. Még a legtapasztaltabb művészeknek is komoly időre, erőfeszítésre és technológiára van szükségük pusztán azért, hogy egyetlen karaktert kidolgozzanak. Több évtizedes kutatás és fejlesztés után, valamint annak köszönhetően, hogy olyan cégeket hoztunk be az Epic családba, mint a 3Lateral, a Cubic Motion és a Quixel, ezt az akadályt végre eltöröltük az Unreal Engine révén, és most örömmel mutatjuk be a MetaHuman Creator termékünket

– nyilatkozta Vladimir Mastilovic, az Epic egyik alelnöke, aki „digitális embertechnikával” foglalkozik a cégnél.

Megvannak a határai

Az Epic új eszközével létrehozott digitális karakterek azért nem közelítik meg azt a fotorealisztikus szintet, amelyre például az Nvidia által létrehozott „Thispersondoesnotexist.com” nevű weboldal képes. De a MetaHuman Creator által készített karakterek így is épp eléggé megdöbbentően valósághű megjelenítésre képesek ahhoz, hogy felvegyék a versenyt azzal a szinttel, amit a videójátékoknál, valós időben, motion capture által generált karaktereknél láthatunk. Persze még várni kell arra, hogy lássuk, valójában mire képes ez az eszköz a videójátékokat és animációs filmeket készítő cégek kezében, mielőtt kimondhatnánk, hogy ez lesz-e a szakma jövője.

Rovatok