150 millió dollárt, azaz mintegy 55 milliárd forintot fizet a Twitter a Egyesült Államok Igazságügyi minisztériumával és Szövetségi Kereskedelmi bizottságával (FTC) folytatott adatvédelmi per rendezésére. A beadvány szerint a cég jogtalanul osztotta meg a felhasználók adatait a hirdetőkkel.
A bírósági beadvány szerint a Twitter 2013 és 2019 között a kétfaktoros hitelesítésre hivatkozva arra ösztönözte a felhasználókat, hogy adják meg a telefonszámukat vagy e-mail-címüket. A cég azonban ezeket nem a felhasználói fiókok védelmére használta fel, hanem az információkat beépítette a célzott hirdetési rendszerébe, ezzel megsértette nem csak az FTC törvényét, hanem egy korábbi, 2011-es megállapodást is – írja a Verge.
Vanita Gupta főügyész szerint a 150 millió dolláros büntetés jól tükrözi a Twitter elleni vádak súlyosságát és az új megállapodás segít megelőzi az olyan félrevezető gyakorlatokat, amelyek veszélyeztetik a felhasználók személyes adatainak biztonságát.
Az új intézkedés megköveteli, hogy a cég egy átfogó adatvédelmi programot tartson fenn és rendszeresen tesztelje és ellenőrizze a felhasználók adatainak biztonságát. Továbbá értesítenie kell minden 2019 előtt a Twitterre beregisztráló felhasználót az adataikkal való visszaélésről.
A Twitter elnézést kért a gyakorlatért és azt mondta, véletlenül kerültek be az e-mail-címek és telefonszámok a hirdetési rendszerbe.
Az FTC-vel kötött megállapodásunk tükrözi a Twitter korábbi kötelezettségvállalásait a biztonság és adatvédelem terén. Továbbra is együttműködünk velük, és biztosítjük őket afelől, hogy a Twitter biztonsági és adatvédelmi gyakorlatai egyre jobbá fejlődnek
– mondta Damien Kieran, a Twitter adatvédelmi munkatársa.