Kijött a lista, melyek a világon, illetve Magyarországon a leginkább elkoptatott jelszavak, amelyek közül ha valamelyiket ön is használja, minél előbb érdemes lecserélnie. Megnyugtató viszont az a tény, hogy a pénzünkkel kapcsolatos szolgáltatások oldalán felelősségteljesebben választunk jelszót, mint a streamingplatformokon.
A NordPass hagyományosan, az év végéhez közeledve összeállítást készít az adott évben használt leggyengébb jelszavakból, amelyet most a hvg.hu szemlézett. Ebből az derült ki, hogy a felhasználók a streamingszolgáltatók oldalán használják a leggyengébb jelszavakat, míg a legerősebbet a pénzükkel kapcsolatos szolgáltatások oldalán állítják be.
A top 10-es lista a következőképp alakult:
Az már első ránézésre is megállapítható, hogy tízből hét jelszónál csak számok vannak, növekvő sorrendben, egynél pedig roppant kreatívan sikerült elé írni egy kis és egy nagy „a” betűt. Mindössze két olyan jelszó volt, ahol csak betűket használtak, az egyik ezek közül magyarul pont azt jelenti, hogy jelszó (password).
A NordPass szerint ezeket a jelszavakat kevesebb mint egy másodperc alatt lehet megfejteni. A lista 11. helyezettjét, az „unknown”, azaz magyarul „ismeretlen” kifejezést már sokkal tovább, 17 másodpercig tart kitalálni.
A portál szerint a legrosszabb hazai jelszavak listája némiképp átrendeződött. Az 123456 előtt az idei évben az admin lett a legrosszabb jelszó. A harmadik helyre a Kinder123 került, ebben a tekintetben nincs változás 2022-höz képest.
Ez Magyarországon a 20 leggyakrabban megadott jelszó:
Érdekesség, hogy a KSH adatai szerint a Viktor nem tartozik a legnépszerűbb férfikeresztnevek közé, hiszen a top25-ben sincs, 22 évre visszamenőleg legalábbis biztosan. Becézett alakja, a Viktorka mégis igen gyakori jelszónak számít itthon. Ugyanez a helyzet a Katicával is. Hogy ez mivel magyarázható, azt biztosan nem lehet tudni.