Egy triász kori, 240 millió éves állatot mutattak be a tudósok, miután részletes információkat kaptak annak maradványaiból. Mint kiderült, a dinoszaurusznak 32 különálló nyakcsigolyája és uszonyai voltak. A kutatók szerint az állat olyan lehetett, mint a kínai kultúrából ismert sárkány.
A tudósok most először tudták ábrázolni teljes egészében a 240 millió évvel ezelőtt élt tengeri hüllőt, a Dinocephalosaurus orientalist – írja a Sky News.
A kutatók először 2003-ban szereztek tudomást a fajról, amelynek kövületeit a dél-kínai Kujcsou tartományban fedezték fel. Nemrég azonban újabb példányok maradványai kerültek elő, ami révén a szakértők már teljes képet kaptak a lényről.
Először láthatjuk teljes egészében ezt a figyelemre méltó, hosszú nyakú állatot
– mondta a kutatócsoport egyik tagja, Nick Fraser, aki a National Museums Scotland munkatársa.
A vizsgálatokból kiderült, hogy a triász korszakban élt dinoszaurusznak 32 különálló nyakcsigolyája és úszásra alkalmas végtagjai voltak. A kutatók ezen túl halmaradványokat találtak az állat gyomrában, így az is kiderült, hogy a lény ragadozó volt, amely jól alkalmazkodott az óceáni élethez.
A vizsgálatok alapján a kutatók megállapították, hogy az állat a kínai kultúrából ismert sárkányhoz hasonlítható.
Biztosak vagyunk abban, hogy az állatról készített rajzunk, amely a hosszú nyakú, kígyószerű mitikus kínai sárkányra emlékeztet, az egész világ képzeletét megragadja majd
– mondta Nick Fraser.