Index Vakbarát Hírportál

Leszámolt a flopikkal a japán közigazgatás

2024. július 4., csütörtök 15:27

Kihirdették a győzelmet, pedig a faxok elleni csatát elveszítették.

A Japán Digitális Ügynökség június közepére egy kivételével selejtezett 1034 olyan törvényi előírást, amely kötelezővé tette a régi lemezes adathordozók használatát – jelentette a Reuters. Az ázsiai ország digitális ügyekért felelős minisztere Taro Kono meg két évvel ezelőtt hirdetett küzdelmet az állami hivatalokban hemzsegő technikatörténeti rekvizítumok, hanko-pecsétek, faxgépek, minidiszkek, CD- és flopilemezek ellen.

Június 28-án győztünk a flopilemezek elleni háborúban!

– állt az ügynökség közleményében. 

A japán állam 2024 januárja óta nem kér fizikai adathordozókat (flopit, CD-ROM-ot, lyukkártyát) a különböző adatok szolgáltatásához. Az ország utolsó flopigyártója, a Sony még 2011-ben hagyott fel a lemezek gyártásával. Olyan gondok is akadtak, hogy a tokiói rendőrség 2021-ben elhagyott több lemezt, lakáskérelmezők adataival.

A legyőzött „seregnek” azért még maradtak tovább harcoló alakulatai a dzsungelben.

Egy utolsó előírás még megmaradt a jármű újrahasznosítás területén, ahol egyelőre maradnak a flopik – erről további részleteket nem közöltek. 2021-ben a japánok ugyancsak csatát vesztettek a faxok elleni fronton, ugyanis túl erős ellenállásba ütköztek hivatalnokok körében.

A 1,44 megabájtos tárkapacitású 3 és fél colos flopilemez először 1986-ban volt kapható. Régi vágású adathordozókat nyugaton is máig használnak bizonyos iparágak eldugott bugyraiban, vasutaknál vagy repülőgépek szoftvereinek frissítésére.

(Ars Technica)

Rovatok