A jelenlegi leghosszabb tenger alatti kábel hossza 45 ezer kilométer, ezt tervezi ötezerrel megdönteni a Meta, összekötve a kontinenseket. A techvállalat még 2025-ben megkezdi a kábel építését, aminek a finanszírozásába India is beszáll.
Az egész bolygón keresztülívelő tenger alatti adatkábel lefektetését tervezi a Meta, ami az elkészülte után a világ leghosszabbja lehet. A Waterworth névre keresztelt projekt az Egyesült Államokat kötné össze Brazíliával, Dél-Afrikával, Indiával és Ausztráliával.
„Ez a projekt lehetővé teszi a nagyobb gazdasági együttműködést, megkönnyíti a digitális integrációt, és lehetőségeket nyit a technológiai fejlődés előtt ezekben a régiókban” – írja közleményében a Meta.
A BBC szerint a Facebookot, az Instagramot és a WhatsAppot birtokló Meta igyekszik kiterjeszteni jelenlétét a közösségi médián túl a technológia területén, beleértve a mesterséges intelligenciát és az azt támogató infrastruktúrát is.
A kábel hossza a tervek szerint 50 ezer kilométer lesz, amivel maga mögé utasítaná a mobilszolgáltatók által támogatott 2Africa kábelt, ami 45 ezer kilométeren terül el. Csak összehasonlításképpen: a Föld egyenlítői kerülete 40 075 kilométer. A TeleGeography távközlési piackutató cég szerint jelenleg több mint 600 nyilvánosan ismert tenger alatti kábelrendszer létezik világszerte.
Egy statisztika szerint a világ internetes forgalmának több mint 95 százaléka tenger alatti kábeleken keresztül történik.