Maratonfutónak gyengék a robotok

2011. február 28., hétfő 10:25

Kétlábú robotoknak rendeztek maratonfutó versenyt Japánban, a győztes 54 óra 57 perc és 50 másodperc alatt tette meg a 42,195 kilométeres távot. A második helyezett egyetlen másodperccel maradt el.

Mindössze öt robot indult a versenyen, és egy robot rögtön az első kör után kiesett. A 42 kilométert fedett pályán tettek meg körbe-körbe járva. Összesen 422 kört futottak.

A győztes Robovie-PC nevű robot 40 centiméter magas és 4,2 kilogramm súlyú. Ő is és a második helyen végzett Robovie-PC Lite nevű robot a robottechnológiával foglalkozó oszakai Vstone Co. vállalat szakembereinek alkotása.

A robotok a több mint két naposra nyúlt verseny közben új elemet kaphattak, és a sebességüket szabályozó szervomotorjaikat is kicserélhették. Ha elestek, csakis saját magukra támaszkodva állhattak fel, gazdáik nem segíthették fel őket.