A NASA eredetileg úgy tervezte, hogy az első űrsiklót Constitutionnak, azaz magyarul alkotmánynak nevezi el. A titkosítás alól feloldott dokumentumok szerint az akkori amerikai elnök, Gerald Ford felülírta a döntést, és inkább Enterprise-nak (Vállalkozás) nevezte el az űrsiklót, a Star Trek-rajongók nagy örömére.
1976. szeptember 3-án William Gorog gazdasági tanácsadó memorandumot küldött [PDF] az elnöknek:
Jövő szerdán lesz egy lényeges találkozója dr. James Fletcherrel a NASA-tól, ekkor mutatják be az űrsikló teljes méretű modelljét, amit Kaliforniában hoznak majd nyilvánosságra még ebben hónapban. A NASA még nem jelentette be az űrsikló nevét, és visszatartják a találkozóig. Dr. Fletcher nincs ellene az Enterprise névnek, és én azt javaslom, nevezzük el így, mert:
– A NASA több százezer levelet kapott a „Star Trek” csoporttól, hogy Enterprise legyen a név. A csoport több millió embert tömörít, akiket nagyon érdekel az űrprogramunk.
– Az Enterprise név kapcsolódik a rendszerhez, amire a Nemzet gazdasága épül.
– A név használata érdeklődést válthat ki a még ebben a hónapban megtartandó kaliforniai ünnepséggel kapcsolatban, ahol a repülőipar létfontosságú.
Röviden, ez a helyzet olyan népszerűséget hozhat önnek, mint a CB-rádió hozott Fordnak.
A fenti szövegben említett CB-rádió a Fehér Ház pr-fogása volt: Betty Ford, az elnök felesége a hetvenes évek trendjéhez kapcsolódva CB-n csevegett az anyjával.
A tanácsadó, Gorog is egy technológiai vénájú vállalkozó volt. Mielőtt a Fehér Háznál dolgozott volna, megalapította a Data Corporationt, amely elkészítette a számítógépes információkereső rendszert, amiből később a LexisNexis nevű, számítástechnika és jog találkozásából élő cég lett.
Az első memorandum után négy nappal James Connor, a kabinet titkárságáról így foglalta össze a Fehér Ház tisztviselőinek véleményét:
Valaki pont emiatt nem értett egyet: Robert Hartmann tanácsadó szerint pont ezért a haditengerészetet illeti ez a név.
Tíz nappal később a NASA bemutatta első űrsiklóját, amit ma nem Constitution néven ismerünk.