Felaprította és szétmorzsolta áldozatait a Tyrannosaurus rex, és sokkal erősebb volt a harapása, mint azt korábban vélték - írta az MTI a Floridai Állami Egyetem kutatói által publikált tanulmány alapján. A számítógépes modellek azt mutatták, hogy hatalmas fogaival nem lendületből sújtott le az áldozataira, hanem különösen nagy nyomást fejtett ki a csontokra.
Ez igen lényeges a táplálkozás szempontjából, hiszen a csontok összezúzásával értékes ásványi sókhoz, és a gerincvelőhöz is hozzáfért. Ilyesmire manapság csak az emlősök, például a farkasok és a hiénák képesek, más hüllők nem.
„Ez a csonttörő képesség segítette a T. rexeket abban, hogy a nagy, szarvakkal rendelkező dinoszauruszokat és a csőrös állatokat is teljesen felemésszék.” - fejtette ki Paul Gignac paleontológus, a tanulmány társszerzője.
A paleontológusok a T. rex harapásának modelljét az állkapcsának anatómiája, valamint a krokodilok és madarak izmai alapján fejlesztették ki, hiszen az őshüllőnek ezek az állatok a ma élő utódai.