Folytatódik Iskolatévé sorozatunk, amelynek következő hat epizódjában a középszintű informatikaérettségihez nyújtunk segítséget.
Iskolatévé sorozatunkban korábban a középszintű magyar-, matematika- és történelemérettségire koncentráltunk, ezen a héten az informatikavizsgában igyekszünk segíteni. Szegedi Tamás informatikatanár gyakorlatban is megmutatja, hogyan kell azokat a nehézségeket megugrani, amelyek a Word, a PowerPoint, illetve általában a grafikai feladatok esetén felmerülhetnek.
A hatrészes felkészítő első epizódjában a grafikai részek ismertetése után elsőként a Word programban megoldandó feladványokhoz igyekezett tippeket adni, az alábbi területeket érintve:
Betűtípusok körültekintése: talpas betűtípus, kiskapitális típus, betűköz sűrítés-ritkítás, ezek mértéke. A szó forgatása, tükrözése, akár más alakzatok között.
Ami nagyon nem szokott menni a diákoknak: körlevél készítés txt-ből, egyesítés a törzsdokumentummal, mindezek helyes elmentése.
Tabulátorkészítés, pontsor, aláhúzás kialakítása, tabulátoros táblázatkialakítás. Hibás tabulátor logikakorrigálása. Üres tabulátorok szerepe, a tabulátorok öröklődése a sorok között, illetve ugyanennek az öröklődésnek a törlése. Aláírásos pontsorok létrehozása, felsorolások létrehozása, extrém esetben tartalomjegyzék.
Képek beszúrása csupaszon vagy szövegdoboz által. Szövegdoboz használatának erőltetése praktikussági okokból. A képeknél lévő szövegek körbefuttatási lehetőségei. Képek felhasználása akár vízjelként is.
Élőfej és élőláb használata, oldalszámozás átvétele.
Vonalzó használata, fattyú- és árvasorok, kapcsolat a bekezdések és a tabulátorok között, egyenletszerkesztő, pdf-generálás.