Óriási aszteroida lép be szombaton a Föld pályájába, az űrsziklát már nyolc éve szemmel tartják a csillagászok. A tudósok szerint csekély esély van arra, hogy kárt okozzon bolygónkban, azonban felkészültek arra az eshetőségre is, ha fennállna a becsapódás veszélye.
A NASA közölte, hogy a 130 méter átmérőjű, a 2023 HT4 névre keresztelt óriásszikla magyar idő szerint szombaton 12 óra 20 perc körül érkezik a Föld közelébe.
HABÁR AZ ASZTEROIDA a bolygónkhoz NAGYON KÖZEL halad el, A NASA TUDÓSAI SZERINT NEM VALÓSZÍNŰ, HOGY keresztezné a föld pályáját.
Az óriási űrszikla „mindössze” 8,93 km/másodperces sebességgel halad, míg egy átlagos aszteroida sebessége minimum 15 km/másodperc.
Az aszteroidát először 2015. március 31-én észlelték, ekkor a jelenlegi sebességének kétszeresével repült. A csillagászok szerint miután az űrszikla szombaton a Föld pályájára áll, utána körülbelül nyolc évig nem tér vissza hozzánk, legközelebb csak 2031. július 13-án közeledik felénk. Hozzátették, akkor már jóval gyorsabb lesz, a számítások alapján 19,44 km/másodperces sebességgel repülhet.
A NASA közölte, amennyiben az aszteroida pályát változtatna és felvetődne a becsapódás veszélye, akkor sem törne ki a pánik. Ennek oka, hogy
A szervezet rendelkezésére áll egy rendszer, amivel védekezhet az aszteroidák ellen.
Vészforgatókönyv esetén a szakemberek egy rakétát lőnének ki a közeledő űrsziklára, amely letaszítja azt a pályájáról, megmentve a Földet a becsapódástól.
Az aszteroida érkezéséről beszámoló DailyStar tréfásan megjegyezte, a kőszikla nagyjából 65-ször akkora, mint a 2,1 méter magas egykori angol válogatott focista, Peter Crouch. Mint írták, 65 darab Peter Crouch valószínűleg elég nagy károkat okozna a Föld felszínben.