Egy brit kisgyermeknek helyreállt a hallása egy forradalmian új műtétet követően. Az orvosok szerint új korszak kezdődhetett a siketség kezelésében.
Egy Opal Sandy nevű gyermek úgy született, hogy egy szenzorineurális hallásveszteség nevű rendellenesség miatt semmit sem hallott, a belső fültől az agyhoz vezető hallóidege károsodott. Ezt az állapotot egy hibás gén okozza – írja a The Guardian.
A 18 hónapos brit kislány azonban egy forradalmian új, 16 perces műtétet követően – amelynek során a hibás gén működő mását kapta meg – szinte tökéletesen hallott. Ő volt az első ember, akin alkalmazták ezt az úttörő génterápiát.
Manohar Bance fülsebész elmondta, hogy a műtét a vártnál is jobban sikerült, és reméli, hogy még több beteget meg tudnak majd gyógyítani ezzel a módszerrel. Azonban további kísérletekre van szükség ahhoz, hogy megállapítsák, valóban megtalálták-e a szenzorineurális halláscsökkenés gyógymódját.
A műtétet Opal egyik fülén hajtották csak végre, és egyelőre a többi gyermeknél is ezt tervezik. Ha a beavatkozások kellően hatékonynak bizonyulnak, a gyerekek mindkét fülét megműtik. Most, hogy Opal hallása helyreállt, előszeretettel dobálja az evőeszközöket az asztalra, hogy minél nagyobb zajt csapjon – jegyezte meg a brit lap.