Az éles eszközök használata volt az egyik legnagyobb lépés az emberi fejlődésben egy új elmélet szerint, ami fontosabb lehetett, mint a tűz vagy a nyelv használata. Az új „fegyvert” a kövek összeütésével hozták létre őseink. Az ehhez szükséges nyersanyagot találták meg Afrikában a tudósok. Az éles kövekkel teli vidékeken lehet bizonyítékot találni arra, hogy az ősemberek ott dolgozták fel az élelmet.
Az ember fejlődésének történetében az egyik legnagyobb lépés az volt, hogy éles eszközöket kezdtek el használni, hogy minél nagyobb zsákmányokat ejtsenek vele. Az elmélet szerint a kövek összeütögetésével hozták létre az eszközöket, azonban a Clevelandi Természettudományi Múzeum tudósai és régészei olyan köveket találtak Afrikában, amiket a környezet alakított élessé, őseink pedig ezeket használhatták – írja az IFL Science.
A portál az Archaeometry című tudományos lap alapján arról számolt be, hogy az ilyen jellegű kövek sok olyan területen megtalálhatók, ahol az alapanyagoknak megfelelő kőzeteket lehet felfedezni. Folyamok vizében és az állatok vonulásának révén alakulhattak ki ezek a kövek, amelyek az Antarktiszon is fellelhetők.
A tudósok úgy vélik, az éles kövekkel teli vidéken lehet bizonyítékot találni arra, hogy az ősemberek ott dolgozták fel az élelmet. Az ilyesfajta eszközök készítése akkor indulhatott el, amikor az adott területen elfogyott a természetesen előforduló kőzet.
Az elmélet alapján az ember fejlődésében a másodlagos eszközhasználat lehetett az egyik fontos fordulat. Ez az a folyamat, amikor egy eszközt egy másik előállítására használ valaki. A szakemberek úgy vélik, ez fontosabb pillanat lehetett, mint a tűz vagy a nyelv használata.