A miniszterelnök legidősebb lányának 2013-as lakodalmáról eltűnt két okostelefon, amik együtt 250 ezer forintot értek. Az egyik készülék állítólag Orbán Ráhel iPhone-ja volt.
A telefonokat a rendőrség tájékoztatása szerint a Nemzeti Nyomozó Iroda életvédelmi nyomozói próbálták megtalálni.
A lagzi 26 vendégétől DNS-mintát vettek, ami összesen 3,9 millió forintba került.
2010-ben, két hónappal miniszterelnökké választása után betörtek Orbán Viktor felcsúti házába, félholtra verték a fia kutyáját, aki majdnem belehalt a bántalmazásba.
Minden jel arra utal, hogy ebben az ügyben Orbánék mégcsak feljelentést sem tettek.
Egy (vagy kettő) mobiltelefon ellopása kisebb értékre elkövetett lopás vétségének számít, ami legfeljebb pénzbírsággal büntethető.
A másik esetben van illetéktelen behatolás egy nemzetbiztonsági szempontból védett személy házába, kisállat életveszélyes bántalmazása. A kettőért együtt bőven börtönbüntetés jár Magyarországon, főleg ha még jön mellé az előre kitervelt, aljas indok és egyebek.
A piti telefonlopásból nagyszabású nyomozás lett, egy házikedvenc betöréssel kombinált félholtra verése pedig még feljelentést sem érdemelt Orbánéknál.
Egyik esetben sincs okunk hazugságot, ármányt, cselszövést feltételezni, nem is érdemes ilyesmire gondolni.
Míg Ráhel telefonjának története érthetőbbé válik, ha belegondolunk, hogy az eltűnt mobilon lehettek személyes jellegű fotók a miniszterelnökről és családjáról, addig Nárcisz története körül van valami furcsa és megmagyarázhatatlan balladai félhomály, ami valószínűleg sosem fog elmúlni, és vele együtt két kérdés is marad:
Az első kérdésre nem tudom a választ, de a másodikra igen: