Miért nem volt nagyobb ellenállás 1944-ben, és mi az, ami volt, mégsem emlékszünk rá? Németellenesség, nyilasok és 81 magyar ellenálló kivégzése 75 évvel ezelőtt.
A város körül éppen szenteste zárult be az ostromgyűrű. Monumentális hadtörténeti munka jelent meg a budapesti csatáról: szovjet képek a szétlőtt szellemvárosról.
Szabad azt mondani, hogy a német megszállást a nyugatiak provokálták ki, vagy hülyeség? Utolsó csatlós Magyarország? Jobb lett volna a zsidóknak, ha meg sem próbáljuk? Interjú Borhi Lászlóval.
Az amerikai hírszerzés iratai egészen más képet rajzolnak ki a megszállás valódi okairól, mint amit az iskolában tanultunk. Angolszász felelősség, áldozatokkal nem törődő kétszínű politika: Borhi László történész írása.
Az első bombázások után a magyar légierő végigfényképezte a fővárost, ebből most térkép született, ami házszintű részletességgel mutatja Budapestet a pusztulás előtt.
Egy Kossuth Lajos téri lakás felújításánál egy álfal mögül kerültek elő azok az adatszolgáltatási ívek, amiken 1944-ben összeírták a zsidó és nem zsidó lakásokat Budapesten, és ez alapján jelölték ki a csillagos házakat. Vajon ki és miért rejthette el őket?
Háborúban néhány százezer élet ide vagy oda már nem számít: tudatosan hajszoltak bele minket az öngyilkos politikába, ahogy '56-ban is – derül ki angolszász dokumentumokból.
70 éve úgy készült Buda az ünnepre, mintha nem is lett volna háború, aztán felbukkantak a semmiből a ruszkik. Amikor kúszva mentek haza a fenyőfák: karácsony ostromgyűrűben, 1944.