Rajzolt pénisszel üzent Warhol a jövőnek a Holdon
Budapesten vendégeskedik egy különleges műtárgy, aminek az eredetijét a 60-as évek New York-i művészei titokban juttatták fel a Holdra.
Budapesten vendégeskedik egy különleges műtárgy, aminek az eredetijét a 60-as évek New York-i művészei titokban juttatták fel a Holdra.
Méghozzá ötven éve folyamatosan. A modern popkultúrát teljesen megváltoztatta a holdra szállás.
Újraindult a hidegháború, a szovjetek erősödnek, 50 évvel később embert küldenének a Holdra. Egy különleges, magyar fejlesztésű társasjátékban.
Avagy hogyan oldotta meg a NASA, hogy egy egyszerű nejlonzászló kibírja az űr szélsőséges viszonyait.
Az Apollo-11 fedélzeti számítógépe a korát egy évtizeddel megelőző mérnöki csoda volt. Landolás közben négy perc alatt ötször indult újra, mégis megoldotta a feladatát.
A szovjetek a végsőkig tagadták, de rengeteg pénzt és erőforrást pumpáltak a meghiúsult kilövésekbe.
Több száz pirula volt az elsősegélydobozban, csak arra nem gondolt senki, hogy a Holdon egészen másmilyen lesz a por, mint a Földön.
A nem radioaktív nukleáris fűtőanyag kifogyhatatlan, tiszta energiaforrást adhat az emberiségnek. Csakhogy legközelebb a Holdon van elég belőle. Ezért megérné visszamenni.
Már ötven év eltelt, és még mindig ott tart a NASA, hogy valamikor a jövőben szeretnének embert küldeni megint a Holdra. Vajon mi ezen annyira nehéz?
Az Index Képbehozó új epizódjában a holdra szállással kapcsolatos legnépszerűbb hoaxokat szedjük darabokra.
A holdra szállás magyar tévéközvetítése az utolsó pillanatig kérdéses volt, Armstrong kiszállását nem is tartották olyan fontosnak, hogy élőben adják. A landolást közvetítő Almár Ivánnal beszélgettünk.
50 éves, digitálisan felújított panorámafotókon és 360 fokos képen csodálhatjuk meg a holdi tájat.