Budapesten van Európa leglátogatottabb pénzmúzeuma
Újabb mérföldkövet léptek át 2024-ben.
Újabb mérföldkövet léptek át 2024-ben.
Mi a bankkártyás fizetés előnye, és milyen hátrányai vannak? Milyen a jó PIN-kód? Ilyen pénzügyi kérdésekkel ma már egyre fiatalabban találkozunk, így jó, ha a gyerekek is képbe kerülnek a legfontosabb tudnivalókkal. A Pénzmúzeum Bőröndmúzeum programjának foglalkozásán jártunk.
Tudja, hogyan készül a hamis arany, vagy hogyan menekítettek ki 33 tonna aranyat a német megszállás idején? Ezúttal izgalmas programokat ajánlunk azoknak, akik valamilyen különleges tevékenységgel szeretnének kiszakadni a hétköznapokból az adventi időszakban.
Meglepő, de a takarékosság évszázadokon keresztül nem tartozott a legfőbb erények közé. Hogy kivel kötött fogadást Kleopátra, miért fontos 1924, vagy mi történik a belvárosban október 31-én, a cikkből kiderül.
A mesék fontos pénzügyi attitűdöt és értékeket közvetítenek, a gyerekek sokat tanulhatnak belőle arról, mennyit ér a pénz – ezt pedig a népmese napján, szeptember 29-én a Pénzmúzeumban is megélhetik az oda látogatók.
A művészeket is megihlette a Magyar Nemzeti Bank centenáriumi ünnepségsorozata.
Hazánkban volt a történelem legnagyobb inflációja. Ön tudja mekkora volt? Magyarországon volt a világtörténelem legnagyobb inflációja 1946-ban, legendák szólnak arról, hogy a reggel megkapott fizetésből délben már egy tojást sem lehetett venni. De végül hány pengőt kellett beváltani egy forintért 1946 augusztusában? És a többi, a forintról szóló kérdésre tudja a választ?
Az Aranycsapat a nemzeti büszkeségünk, de vajon anyagilag honorálták Puskást és csapatát a korban? Milyen szabályokat kell tiszteletben tartani a pénzérmék megtervezésekor? Mi volt az ezüstpénz átka? Írásunkból kiderül, hogy hol és mikor hull le a lepel ezekről az izgalmas kérdésekről.
Visszatért Magyarországra történelmünk egyik legfontosabb levele.
Krimibe illő vagyonmenekítéssel, történelmi pillanatokkal, interaktív, digitális tartalmakkal vár.
Március 28-tól április 7-ig várják a gyereket intézményükben.
Idén is megrendezték az oktatás és a technológia kapcsolatát körüljáró kiállítást. Az itt bemutatott újdonságok közül még csak nem is a mesterséges intelligencia volt a legfrissebb, hanem a figitalizáció - ami nem elírás.
Az intézménynek már 200 ezer látogatója volt ez idő alatt.
Mióta létezik a pénz, a gondolkodásunk fontos része, és sokféle szólást, bölcsességet ihletett. Ezek nagy részéről viszont a legtöbben talán már nem is tudják, honnan erednek, ezért összeállítottunk egy kvízt, ami minden pénzt megér!
Bár a pénzügyi tudatosságra való nevelést érdemes korán elkezdeni, elsőre nem tűnik könnyű feladatnak, pedig számos lehetőségünk van arra, hogy a legkisebbekkel is megismertessük a pénz világát. Cikkünkben elmondjuk, hogyan érdemes kinyitni a pénzkérdést a gyerekekkel!
A megmérettetésen 20 ország 34 múzeuma vett részt.
A tetőterasz egyelőre a múzeum látogatói számára érhető el.
Grandiózus épület a Buda Palota, tetejéről belátjuk a fél fővárost.
A kávézót és tetőteraszt rejtő csipkézett torony június 15-től várja a vendégeket.
Az érdeklődőket számos látványos installáció várja.
A híres Postapalota történetét mutatják be.
Látogasson el az egyéves a Pénzmúzeumba!
A szobor „a pénzügyi tudatosság fejlesztésének jelképe” – írta az MNB.
Megjelentek a látványtervek, a Pénzmúzeum épülete előtt fog állni.
Megnyitja kapuit a Pénzmúzeum.
A volt Postapalotában, a Széll Kálmán téren.
Az átjárót 2014 óta tervezték.