A szerdai két összecsapással mind a négy párharcban lementek az első mérkőzések a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, és ennél több gól még sosem esett ebben a szakaszban az odavágókon! A Barcelona rálépett a Videoton által kitaposott útra, és csak remélhetik a katalánok, hogy nem a Bayern München példáját követik végül.
A PSG a nyolcadik alkalommal bukott el nemzetközi kupapárharc hazai nyitányán, és eddig mindig ki is esett/alulmaradt a párharcban! Érdekesség, hogy ellenfeleik közül sorrendben a fehérvári Videoton, és az olasz Juventus (2×) és a Milan, a spanyol Barcelona és az angol Manchester City is a sorozat döntőjébe jutott, a torinóiaknál annyi megjegyzés, hogy ebből az egyik párharc egy Szuperkupa volt.
A széria épp tavaly szakadt meg, amikor a Bayern München kiejtette a párizsi 1–0 után a francia rekordbajnokot a nyolcaddöntőben, de a következő körben a végső győztes Manchester City már túl erősnek bizonyult.
A Barcelona helyzete amúgy kifejezetten jó ebből a szempontból, hiszen ha továbbjut, a maradék négyes leggyengébb csapata vár rá a fináléba jutásért, legyen az az Atlético vagy a Dortmund.
A PSG Ousmane Dembélé találatával egyenlített a második félidő elején, a francia szélső lett a tizedik futballista, aki a Barcelonában és a Barcelona ellen is betalált a Bajnokok Ligájában.
Nem sokkal később Vitinha is betalált, ezzel már a párizsiaknál volt az előny, de mielőtt nagyon megnyugodhattak volna a hazai szurkolók, jöttek Xavi csodacseréi:
az egész idényben sérülésekkel küszködő Pedri 51 másodperc után adott gólpasszt, Andreas Christensen pedig az első labdaérintéséből fejelt gólt (2–3).
Raphinha a nyolcvanadik barcelonai tétmeccsén az első dupláját jegyezte, egyben ő lett a katalán csapat első duplázója a kieséses szakaszban Lionel Messi óta.
A nap másik spanyol érdekeltségű meccse ellentétes félidőket hozott, az Atlético az első félidőben úgy festett, lerendezi a Dortmund elleni párharcot, a németek a végén viszont majdnem ikszre mentették a madridi meccset.
Rögvest az összecsapás elején Gregor Kobel (és Ian Maatsen) hibáját követően Rodrigo De Paul idénybeli második találatát szerezte meg, és 2022 októbere óta az elsőt a Bajnokok Ligájában.
Szűk fél órával később Samuel Lino növelte az előnyt, aki a szezonbeli hetedik gólját is a Metropolitanóban jegyezte.
A találatot előkészítő Antoine Griezmann ezen a meccsen egyéni rekordot jelentő hat helyzetet teremtett, ilyen sokat pedig legutóbb egy kieséses szakaszbeli BL-meccsen még Koke tudott kidolgozni – még a PSV elleni 2016-os meccsen volt neki nyolc.
Mint erősorrendünkben már jeleztük, az Atlético nem éppen a szokványos Diego Simeone-idényét hozza, a mostani kettővel már 88 gólnál jár, ami a 2017–2018-as termés (96) óta a legjobb, az 1,96-os átlag pedig összességében is rekorder ebben a korszakban.
A dortmundi reményeket Sébastien Haller hozta vissza a hajrában szerzett találatával. A hererákot legyőző elefántcsontparti csatár a 2021–2022-es idényben mutatkozott be a BL-ben, akkor az Ajax színeiben nyolc meccsen 11 (!) gól, valamint két gólpassz volt a mérlege, azóta viszont ez volt – az ötödik dortmundi fellépésén – az első találata az elitsorozatban.
A végén csak a kapufa akadályozta meg a dortmundi egyenlítést, de így is esett 18 gól a negyeddöntő első meccsein, ez pedig holtversenyben a legmagasabb szám a sorozat történetében!
A keddi mérkőzések érdekességeit ebben a cikkben gyűjtöttük össze!
BAJNOKOK LIGÁJA, NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
gólszerzők: Dembélé (48.), Vitinha (51.), ill. Raphinha (37., 62.), Christensen (78.)
gólszerzők: Rodrigo de Paul (4.), Samuel Lino (32.), ill. Haller (82.)
korábban:
gólszerzők: Saka 12., Trossard 76., ill. Gnabry 18., Kane 32. – 11-esből
gólszerzők: Dias 12. – öngól, Rodrygo 14., Valverde 79., ill. B. Silva 2., Foden 67., Gvardiol 71.
(Borítókép: Christian Liewig - Corbis/Corbis via Getty Images)