Paris Saint-Germain
2024.05.01. 21:46
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • 43’

Bizonytalan a francia védelem, Füllkrug játszotta ki a bal szélre a labdát, amelyből Adeyemi centerezett. A kapu előtti kavarodásban Sabitzer elé pattant a labda, aki azonnal lőtt, nagyjából 10 méterről, Donnarumma viszont hatalmas bravúrral védett! Majdnem megszületett a második dortmundi gól.

• 41’
    csere | Paris Saint-Germain | első félidő
    Lucas Hernández (21) Paris Saint-Germain
    Lucas Beraldo (35) Paris Saint-Germain
    41’

Hernández közelében nem volt senki, újra a földre rogyott a vendégek védője, a térdét fájlalja. Nem tudja folytatni a játékot, Lucas Beraldo a helyén.

• 37’

...de visszatérhet a pályára, kérdés ugye, hogy még meddig bírja a terhelést, mert az előbb is a francia védő szorult ápolásra. A Paris Saint-Germain a bekapott gól után azonnal próbált válaszolni, de Mbappé beadása nem talált embert, vagyis pontosabban fogalmazva francia csapattársat.

• 35’
    gól | Borussia Dortmund | első félidő
    Borussia Dortmund Niclas Füllkrug (14)
    1
    0 Paris Saint-Germain
    35’

Egy villámgyors támadás után. Amikor úgy tűnt, újra a PSG került mezőnyfölénybe, Füllkrug kapott saját térfeléről mértani pontosságú kiugratást, amelyet lekezelt, majd higgadtan lőtt Donnarumma kezei mellett a kapuba, 1–0! A franciák ugyan lengették karjaikat leshelyzet miatt, de nem intett a partjelző, a videóbíró sem szólt közbe, így a gól érvényes.

Ez volt Füllkrug harmadik gólja az idei Bajnokok Ligája-szezonban.

• 34’

Emre Can szórta el felelőtlenül a labdát saját térfelén, Mbappé lódult meg vele, majd a bal szélen érkező Barcolának játszotta. A franciák támadója egy sikeres csel után előnybe került védőjével szemben, betört a tizenhatoson belülre, de centerezése Dembélének pontatlan volt, így nem került sor kapura lövésre. Ez pedig nagy lehetőség volt.

• 29’

Brandt adta élesen középre a labdát, de figyelt a francia védelem. A labda a második hullámban érkező Sancho elé került, egy csel után Brandtnak készített elő, aki rögtön lőtt, viszont veszélyes próbálkozását blokkolták. Szöglet...

A sarokrúgást újfent Brandt kanyarította középre, de az irányába visszafejelt labda rossz ütemben érkezett, les miatt vége a támadásnak. Ezek újra a Dortmund percei.

• 27’

Szép volt a labdakihozatal Hakimitól, aki Zaire-Emerynek passzolt, ő viszont rontott, és elhagyta a labdát, vége az akciónak. Több olyan ígéretes támadásépítés volt az előző percekben, amelyek amiatt szakadtak meg, hogy az egyik játékos pontatlan, vagy figyelmetlen volt.

Viszont most veszélyes helyről, a bal szélről érkezhet egy dortmundi szabadrúgás...

• 24’

Sancho gyorsított fel a vendégek térfelének közepén, és ígéretes helyzetben volt, lövés helyett viszont passzolt, amely pontatlanra sikerült, így nem talált csapattársat, az akciónak vége szakadt.

A másik oldalon Hakimi szeretett volna szögletet kiharcolni, de az utolsó pillanatban vissza pattant lábára a labda, így kirúgás az ítélet. A hangulat egyébként továbbra is kiváló, a játék színvonala viszont hagy kívánni valót maga után.

• 22’

Dembélé és Mbappé játszott össze a tizenhatoson belül, de nagyon sűrűn védekezett a hazai csapat, így nem alakult ki gólhelyzet. Annyi viszont bizonyos, hogy már többnyire a francia csapat birtokolja többet a labdát.

• 20’

A kapu előtti helyezkedésben Hernández kapott véletlenül egy könyököst Sabitzertől, a francia védőt pedig ápolni is kellett, de már újra a pályán, és folytatódik a játék.

• 19’
    sárga lap | Borussia Dortmund | első félidő
    Ian Maatsen (22) Borussia Dortmund
    19’

Maatsen elkésett, és buktatta Zaire-Emeryt, tettéért sárga lapot kapott. A jobb szélről Dembélé végezte el a szabadrúgást, veszélyesen szállt a labda, de végül lövőhelyzet nem alakult ki, tisztázott a védelem.

• 17’

...és lefülelte gyorsan a kiugratást, amely Sabitzer irányába szállt. A másik oldalon Mbappé cselezgetett a tizenhatos előterében, egyik dortmundi védőn még túl is jutott, de Schlotterbeck már szerelte a támadót. Végül Dembélé elé került a labda, aki megint lőtt, most középről, de nem talált kaput.

Egy dolog biztos, Dembélé lövőkedvével nincsen probléma.

• 14’

Ehhez már kellett a franciák olasz kapusa. Mendes hibázott nagyot közel kapujához, labdát vesztett, majd Brandt hozta játékba Sabitzert, aki éles szögből lőtt, de helyén volt Donnarumma.

• 13’

Zaire-Emery játszotta a labdát a tizenhatoson belül helyezkedő Mbappénak, de a németek rögtön körbe vették a sztártámadót, aki nem tudta megtartani a játékszert. Egy kisebb bizonytalanság után végül tisztáztak a dortmundiak.

• 11’

Barcola gyorsított fel a bal szélen, Mbappénak játszotta a labdát, de a francia támadó inkább lelassította a támadást, és a labda megtartására koncentrált. Később Dembélé előtt adódott lehetőség, jó 20 méterről lőhetett egy lövőcsel után, de nem talált célterületet.

• 8’

Dembélét faultolják saját térfele közepén, azok után, hogy a francia védelem megakasztotta a Dortmund kontráját. Elmondhatjuk, a német csapat kezdte aktívabban a mérkőzést.

• 6’

Sancho veszélyesen küldte középre a labdát, de Hernández észnél volt, és rögvest tisztázott. Ebben viszont már több veszély volt. Néhány pillanattal később Adeyemi próbálkozott a bal szélről, de Hakimi szorításában pontatlan volt labdája.

• 4’

Saját térfelén vesztett labdát a PSG, Sabitzer volt harcos, de az ezt követő beadásból nem tudta tovább építeni támadását a német együttes. Füllkrug szerette volna a kapu előterébe érkező labdát megjátszani, de figyelt a francia védelem.

• 2’

... a bal szélen futott volna el a francia világbajnok, ha pontos csapattársa labdája, de így az oldalon túlra került a játékszer. Emre Can később lerántotta Dembélét, szabadrúgással jöhet a PSG.

• 1’

A labda útjára indult a Bajnokok Ligája második elődöntőjében, a játékot a PSG kezdte.

A francia rekordbajnok Paris Saint-Germain vendég, fehér szerelésében, a Dortmund pedig hagyományos sárga-fekete dresszében játszik.

A legutóbbi Bajnokok Ligája-mérkőzésekhez képest egyik csapat sem változtatott a felálláson, ugyanaz a két kezdő tizenegy futott ki a pályára, amely a negyeddöntő visszavágóján. A játékvezető Anthony Taylor.

• Szenzációs a hangulat Dortmundban, Németország legnagyobb kizárólag futballmérkőzések otthonául szolgáló stadionjában. A nézőszám több mint 80 ezer, a játékosok pedig ezekben a pillanatokban lépnek pályára!

Mindkét csapat hatalmas lehetőség előtt. Pillanatokon belül kezdünk.

• Alábbi „hadrendek” szerint futnak ki a pályára a csapatok!

• Dortmund: Kobel – Ryerson, Hummels, N. Schlotterbeck, Maatsen – Sabitzer, Brandt, Can – Adeyemi, Füllkrug, Sancho. Vezetőedző: Edin Terzic
    • PSG: Donnarumma – Hakimi, Marquinhos, L. Hernandez, Nuno Mendes – Zaire-Emery, Vitinha, Fabián Ruiz – O. Dembélé, Mbappé, Barcola. Vezetőedző: Luis Enrique
  • ...olyannyira, hogy a Borussia Dortmund és a Paris Saint-Germain egy kvartettben szerepelt a csoportkör során. Akkor a franciaországi mérkőzésen Mbappéék örülhettek és nyertek két góllal, a dortmundi találkozón viszont nem jutottak dűlőre a felek. Innen következik a folytatás!

Érdekesség, hogy a Borussia Dortmund legutóbb 2013-ban járt a legjobb négy között, a Paris Saint-Germain pedig 2020 volt utoljára elődöntős, akkor döntőbe is jutottak a franciák, viszont a végső győzelem nem jött össze.

• Kedd este elkezdődött a Bajnokok Ligája-elődöntője a Bayern München–Real Madrid-párharc első mérkőzésével. A müncheni találkozón a rekordbajnok spanyol csapat került előnybe az első félidőbe, majd jött a bajor fordítás, a vége viszont döntetlen lett. Minden további részlet alább!

• ...mivel a múlt hétvégi bajnoki fordulók során a Borussia Dortmund idegenben szenvedett kiütéses vereséget az RB Leipzig ellen, így gyakorlatilag egyetlen esélye maradt, hogy jövőre is a legrangosabb európai kupasorozatban induljon:

a Bajnokok Ligája-trófea.

A Paris Saint-Germain helyzete ennél jóval egyszerűbb, olyannyira, hogy a francia rekordbajnok múlt hétvégén biztosította be újabb bajnoki címét, sorozatban a harmadikat, összességében a tizenkettediket.

• Pillanatokon belül kezdődik a Borussia Dortmund–Paris Saint-Germain Bajnokok Ligája-elődöntő első mérkőzése. A helyszín Dortmund, egészen pontosan a Signal Iduna Park, amely ezúttal is megtelt, így több mint 80 ezer néző előtt léphetnek pályára a csapatok.

Tartsanak velünk, és nem maradnak le egyetlen fontos pillanatról sem.