Hiába vesz netadó ügyében egy nemzeti konzultációnyi levegőt Orbán Viktor, az ellenzék még lát az ügyben muníciót: Schiffer András napirend előtt figyelmezteti is a kormányt, hogy Nincs vége, a Jobbik kisdobosa, Novák Előd pedig meghirdeti az Internetbarát települések mozgalmát. Szintén napirend előtt jön még a már több alkalommal is bizonyított Harangozó Tamás–Rogán Antal-páros az Aktuális ügyeinkről/Közös dolgainkról című négykezessel.
Hiába vesz netadó ügyében egy nemzeti konzultációnyi levegőt Orbán Viktor, az ellenzék még lát az ügyben muníciót: Schiffer András napirend előtt figyelmezteti is a kormányt, hogy Nincs vége, a Jobbik kisdobosa, Novák Előd pedig meghirdeti az Internetbarát települések mozgalmát. Szintén napirend előtt jön még a már több alkalommal is bizonyított Harangozó Tamás–Rogán Antal-páros az Aktuális ügyeinkről/Közös dolgainkról című négykezessel.
Harrach Pétert, a parlament pár hetes szünet után visszatérő alvásmesterét, aki most a KDNP elmúlt tíz évének egyetlen khm... szakpolitikai javaslatát, a boltok vasárnapi zárvatartását fogja kicsit megfuttatni.
Dúró Dóra most Czunyiné Bertalan Judittal folytatja az előző ciklusban Hoffmann Rózsával vívott közoktatási párviadalát, az LMP-s Ikotity István uniós pénzek nyomában szaglászva interpellál. A többi ellenzéki pedig rárepül az adótörvényre.
Ezek azok az ügyek, melyek a mai nap várhatóan szóba fognak kerülni, tessék olvasgatni!
Kar a karé, láb a lábé, láb a karé, KARALÁBÉ!
Novák Előd kezdi a napirend előttiket, a jobbikos képviselő azt követeli, hogy a reklámadót fordítsák az ingyenes netes alapszolgáltatások megvalósítására. Ezen kívül bejelenti az „Internetbarát települések mozgalmá”-nak megalapítását, ami víziója szerint
élettel tölti meg a településeket
– így kivonatolhatnánk szűkszavúan Fónagy János Nováknak adott válaszát.
Szólítja fel retrospektíve Schiffer András Tállai Andrást a távozásra. A netadó tanulságait összefoglalva az LMP társelnöke majdhogynem vigasztalóan veti oda a fideszes sorok felé:
Nem szégyen bevallani, hogy szembementek az emberekkel, és meg kell hátrálni.
A törvények világos hatáskörrel ruházzák fel a kormányzatot, hogy a NAV vezetőinek gyanúsítása esetén maguk lépjenek fel az adóhatóság tisztázása érdekében – ez ennek ellenére a mai napig nem történt meg.
veti a kormány szemére még felszólalása végén Schiffer azt, hogy Czomba Sándor pár hete elkottyantotta: a kormány két tárca között szórná szét a középfokú oktatási intézményeket, és megfelezné (!!!) a gimnáziumokban tanulók számát.
Tállai András gyorsan el akarja tudni a netadót: azt mondja, erről már nincs mit beszélni. Annyi azért kiderül, hogy a kormány szerint nem a tervezetben volt a hiba, a társadalom értelmezte félre azt.
mondja a semmi újat Harrach Péter, amire Rétvári Bence EMMI-államtitkár nagyon támogatólag válaszol, de valahogy az egyetértésről biztosító sablonok mégis olyan távolságtartók, hogy nem egészen hallom ki mögüle a kormányzati eltökéltséget.
Ha a korrupció és netadó kérdéseiben struccpolitikát fognak folytatni, akkor fejük nem a homokba fog fúródni, hanem beleütközik a népakarat aszfaltjába.
A múlt héten már megkezdett allegóriával nyit Harangozó Tamás szocialista képviselő, aki szerint nincs komolytalanabb, mint „korunk egyik erkölcsi mércéjét”, Deutsch Tamást kinevezni az internetről szóló nemzeti konzultáció vezetőjévé.
Harangozó szerint Orbán bejelentése csak szemfényvesztés, „nemzeti konzultációt báboznak”, majd pár százezer fideszesre hivatkozva újra megpróbálják bevezetni az adót. A szocialista politikus azonban óvja a Fideszt attól, hogy átvágja az embereket.
Pedig simán elfér, Tállai András szerint nem Orbán Viktor az, aki nem mond igazat, hanem a Medgyessy, meg a Gyurcsány, meg a Burány.
távközlési adó kibővítése, vagy ahogy önök mondják, internetadó.
mint most, amikor minden netadós felszólalásnál neki kell tartani a hátát. Itt van például az általa patronált Mezőkövesdi Zsóry FC Ice Bucket Challenge (emlékeznek még erre az őrületre?), melyben az Államtitkár Urat öntözik meg játékosai, köztük George Menougong, aki a magyar állampolgársággal együtt szívesen felvenné a Tállai nevet.
Hanem a korrupciós ügyek felemlegetése is "gyenge kis ellenzéki vádaskodás" - mondja Tállai, mintha történetesen nem az Egyesült Államok részéről érkezett volna nehezen félreérthető jelzés ara nézvést, hogy a kevéssé tolerálható szintre nőtt a korrupció.
Ezt a nem túl szofisztikált, de Magyarországon bevállt szlogent ragozza Rogán Antal sajátos, körkörös szerkezetű felszólalásban, mely lényegében a következő üzenetek ismétléséből áll:
Hát onnan, hogy megkezdődik a bankok elszámoltatása.
akkor megnyugodhat: Tállai András azzal egészíti ki Rogán Antalt, hogy 2015-ben a rezsicsökkentés hatásait is bőven lehet majd érezni.
huhh, csak Bitay Márton Örs államtitkár védekezésére értem vissza, de a hangjában lappangó indulatból kitalálom, hogy Gőgös Zoltán kérdezhet, a válaszból pedig kitaláltam, mi is lehet a panasz: az állami földbérletek kiosztása egy rettentő szűk körnek kedvez. B.I.N.G.Ó.
Dúró Dóra interpellációjában felsorolja a tankönyvekből szakajtószám előkerülő hibákat, köztük a legmókásabbat, Lackfi Jánosnak egy kilencedikes tankönyvbe nyelvtani példaként - a szerző tudta nélkül - belekerülő sorait:
"csomizom a ruciba
a habtestem
tinibugyi gumija
bemélyedten"
ezt a felszólalást akár Magyar Bálint is elmondhatta volna
Ez volt minden, amit Rétvári Bence ki bírt bökni arra, hogy Dúró Dóra egy csomó tisztán szakmai, valóban előforduló hibát rótt fel a Kliknek, ami annyira központosított és annyira veszélyes az egész közoktatásra, hogy az már a kormánynak is kínos.
Rétvári helyreteszi Dúró Dórát a helytelen szóhasználat miatt:
nem gyermekeket tanítunk, hanem tanulókat.
Mondja Lázár János Ikotity István interpellációjára, mely az Öveges-programra folyósított pénzek elsikkasztását kéri számon a kormányon. De itt most abba is hagynám a közvetítést, inkább olvassunk utána az ügynek, és nézzük meg együtt Hadházy Ákos és Gerstmár Ferenc felvilágosító programját (mely tényleg egy jól sikerült politikai performansz)
ilyenkor, a hidegben látszik igazán a kormány rezsicsökkentési programjának sikeressége
mereng a kormánypárti Pócs János a kormányzati öninterpellációjában, erről ennyit.
De azért én úgy sejtem, az ország egy jelentős részén a samponadó meg a szappanadó sokkal nagyobbat üt. Bangóné Borbély Ildikó nem is hagyja ki ezeket az új adók felsorolásából. Erősen hagsúlyozza a cafeteriaadó felemelését is, ami szintén ki fogja verni a biztosítékot a munkavállalóknál.
kel ki magából Bangóné, miután Tállai András nagyjából annyit bír mondani államtitkári válaszában, hogy „a kormány igenis a családok pártján áll”.
Kérdezi Z. Kárpát Dániel az előtte szólóhoz hasonlóan az új adók miatt háborogva, mire Tállai András azt mondja, nem az a fontos, hány adó van, hanem hogy ezek mekkora részét vonják el a jövedelmeknek. Ebben pedig a kormány jobban teljesít állítja. Márpedig ez nem igaz: Magyarországon sem az adónemek száma, sem pedig az adóteher mértéke nem csökkent 2010 óta. Ja, de Tállai András már a nullaszázalékos áfáról beszél, amiről pedig Z. Kárpát nem is kérdezte őt.
Miután a múlt héten – teljes joggal – kikapcsolták a mikrofonját, most Korózs Lajos végre elmondhatja interpellációját a szociális temetésről.
Áshatják a sírjukat, akik nem tudják kifizetni a temetést
– mondja a szocialista képviselő „az embertelen” temetési formára, melyet a kormány nem tart embertelennek.