De nem azért, hogy megszámolja, hány vasárnap lesznek zárva a plázák jövőre, hanem hogy kicsit elmélkedjen a berlini fal leomlásáról. Mint mondja, nem kíván belemenni a vitába, hogy kinek az érdeme a vasfüggöny lebontása, de pár nevet azért megemlít:
A szocialisták az előzetesek szerint jól rárepülnek majd az oktatásra. Ma több fronton is támadnak: Hiller István napirend előtt, Kunhalmi Ágnes és Tukacs István pedig az interpellációs szakaszban fogják ütni a kormányt az oktatáspolitikai változtatások miatt. „Ebből balhé lesz” – írtuk a múlt héten, de egy szocialista kommunikációs offenzívára még mi sem számítottunk!
A jobbiktól Sneider Tamás az ebola hazai terjedése miatt aggódik – még mielőtt ön is aggódni kezdene, gyorsan ideírom: Magyarországon nulla darab fertőzött van –, Szilágyi György pedig arra fog nyilvánosan gyanakodni, a kormány netán nem utálja őszintén az Európai Uniót. Vona Gábor pedig napirend előtt ünnepli meg az ózdi győzelmet, és ha elhangzik az a kifejezés, hogy „történelmi siker”, akkor az jogosan fog elhangozni.
Ma várhatóan ennyien fogják lemondásra felszólítani Vida Ildikót a hétfői ülésnapon. Be is izzítottuk a számlálót.
És most nem Ózdról van szó, hanem arról, hogy Fodor Gábor, a "liberális" one-man-army felébredt szendergéséből, és gyorsan interpellációt intéz a nemzetgazdasági miniszterhez egy alig pár hónapos ügyben. A téma mondjuk érdekes: a kormány nagy csinnadrattával jelentette be, hogy az indiai Apollo Tyres cég óriási gumigyárat fog építeni Gyöngyösön – miközben 2008-ban még a Fidesz népszavazást kezdeményezet t ugyanannek a cégnek ugyanilyen ipari tevékenységgel, ugyanabba a városba tervezett beruházása ellen.
A Jobbik elnöke kezd, és rögtön felemlegeti, hogy két sikeres megismételt választáson, Recsken és Ózdon is növelték szavazataik számát. Arra figyelmeztet:
Ez már a 2018-as, vagy a még korábban sorra kerülő választás csatája volt.
hanem az, hogy a kormányból kinek kéne lemondania - mondja Vona, aki szerint az emberek nem azt látják, hogy a kormányt meglegyintette a korrupció szele, hanem azt, hogy
a korrupció pöcegödrében lábtempóznak.
Hát olyan még tényleg sose volt, hogy Vona Gábor felszólalásának egy részét érdemesnek találjam ideidézni, de most ez is eljött: "a kormány a korrupció pöcegödrében lábtempózik".
Most láthatja a Fidesz, milyen az, amikor valakit nemzetközi erők bevonásával, az ártatlanság vélelmének megvonásával vádolják – von meg egy teljesen értelmetlen párhuzamot Vona Kovács Béla és Vida Ildikó esete között.
Gratulálok, hogy sikerült megtalálniuk az MSZP rasszista szavazóit!
emelkedik szólásra Répássy Róbert.
Mert nálunk nem lehet bizonyítékok nélkül ítélkezni – kapcsolódik be a hetek óta tartó magyarázkodásba Répássy.
a magyar jogállam rendjéről beszél, meg hogy miért nem releváns Kovács Béla analógiája, amit Vona vetett fel Vida Ildikó kapcsán: Kovács lemondásának emlegetése szerinte jogos volt, mert ellene a magyar vádhatóság is nyomoz.
Felhívnám Répássy államtitkár figyelmét Budai Gyula korrupcióellenes kormánybiztos elmúlt ciklusbeli munkásságára és találati arányára, hogy hány embert sikerült nyilvánosan korruptnak bélyegezni, és közülük hány ember ellen született marasztaló ítélet (sok/0). Nem mintha nem lett volna elég vaj a fülek mögött, de az ártatlanság vélelme őket vajon miért nem illette meg?
Mivel Hiller István kezd el beszélni, ezért a választ önökre bízom. A szocialista politikus először kikéri magának a "rasszista MSZP-sek" kitételt, majd rátér az oktatásra. Ezek miatt kritizálja a kormányt:
Hiller állításával ellentétben idén is benne van – heti 45 perc.
abból, amit Hiller az oktatáspolitikáról elmondott, különben is egy szocialista inkább vezekeljen az elmúltnyolcév miatt - lényegében ez Rétvári Bence Emmi-államtitkár válasza a felvetett problémákra.
Miközben a berlini fal lebontásáról és a magyarországi határnyitásra emlékezik. Valahogy a Kádár-korszak agóniájához sikerül hozzákapcsolni Apor Vilmos püspököt is, akit 1945-ben lőttek le szovjet katonák.
De nem azért, hogy megszámolja, hány vasárnap lesznek zárva a plázák jövőre, hanem hogy kicsit elmélkedjen a berlini fal leomlásáról. Mint mondja, nem kíván belemenni a vitába, hogy kinek az érdeme a vasfüggöny lebontása, de pár nevet azért megemlít:
Lázár János mondjuk bent maradt, de Rétvári Bence Harrachnak adott "válasza" alatt inkább stratégiai megbeszélést folytat.
Különben beszédíróik nem tudnának készülni a hétfői ülésekre. Ez amúgy egy barátom elképzelése szerint valahogy úgy történhet, hogy felütik a Wikipédiát, és kijegyzetelik a parlamenti ülés napjára eső évfordulókról szóló szócikket. Mondjuk akkor Harrach vagy Rétvári igazán megemlíthette volna, hogy 395 éve ezen a napon álmodta meg René Descartes híres álmát arról, hogyan is vergődik az önmagába záródó tudat.
Olvassa fel a nehezen vitatható, de még nehezebben méltatható gondolatot Ikotity István LMP-s képviselő, aki a tudásalapú társadalom leépítését veti a kormány szemére.
Fontos ügy: a bankok elszámoltatása
Csak az újságírókat érdeklő ügy: a NAV vezetőinek kitiltása
Ezért Rogán azt mondja: az Egyesült Államok nem rendelkezik bizonyítékokkal a korrupciós vádak bizonyítására, és különben is jobb lenne, ha az USA a szavahihetetlennek bizonyult ügyvivő helyett kompetensebb nagykövetet küldene Magyarországra.
Szerinte október 24-én André Goodfriend azt mondta, hogy az USA szilárd bizonyítékok alapján döntött a kitiltásokról. Ma reggel mégse tudtak bizonyítékokat prezentálni Vida Ildikónak, amikor bement a követségre.
Véletlenül ott volt a Magyar Nemzet is, a beszámoló alapján a NAV elnöke több mint egy órát töltött el Goodfrienddel, és utána erre a konklúzióra jutott:
A szocialista Tóth Bertalan különösebb érzelmi töltet nélkül összefoglalja a kitiltási botrány múlt heti történéseit, visszautalva a NAV körül korábban felmerült kétes ügyekre, mire az interpellációra válaszoló – hopp, el is felejtettem szól, már itt tartunk – Tállai András elkezdi hasogatni a szőrszálakat:
Akkor most már nem az a baj, hogy Vida Ildikót kitiltották, hanem az, hogy nem végzi jól a munkáját?
Tállai nyökög egy percet a NAV-ügyről, majd pedig előhúz egy iratot Tóth Bertalanról, mely egy 2009-es – bírósági eljárást maga után nem vonó – pécsi helyi ügyről szól, és azt viszontkérdezi, hogy miért nem számolt el az MSZP a saját ügyeivel. Tóth erre megjegyzi, hogy bár nem volt benne az ügyben, 2009-ben mégis lemondott alpolgármesterségétől, szóval most akár Vida is követhetné a jó példát.
Mi alapján vizsgálja Vida Ildikó, a NAV elnöke a Vida Ildikó NAV-elnök elleni korrupciógyanút a NAV-nál Vida Ildikó NAV-elnök és munkatársai ellen elrendelt kitiltás ügyében zajló vizsgálat keretében, ha nincs semmi bizonyíték?
Lovagolja meg Sneider Tamás az ebola-apokalipszis lovát, szigorú elkülönítést és vizsgálatot követelve.
Sallai Róbert Benedek is érdemi újdonságok nélkül mondja el a magáét a Vida-ügyben, Tállai András megint megtalálja azokat az apróságokat, melyekbe hosszú percekig bele lehet kapaszkodni:
Intézi el Sallai Róbert Benedek a közbekiabálásokat, melyek azután törnek fel a kormánypárti torkokból, hogy az LMP-s azt mondja: Vida Ildikónak csak be kéne mennie az amerikai követségre (ugye pár poszttal előbb idéztük, pontosan ez történt)
De tényleg nem. Tudom, hogy ma már nem kell egy Démoszthenésznek lenni ahhoz, hogy valaki politikus, netán a Mezőkövesd Zsóry FC elnöke lehessen, de azért Tállainak parlamenti államtitkárként mégiscsak az a munkája, hogy érveljen, magyarázzon, riposztozzon. Ehhez képest minden mondatért meg kell birkóznia, és egy tetszőleges parlamenti ülés tetszőleges tíz perce alatt is simán össze lehet gyűjteni tőle olyan bakikat, mint