Hát a
és Aradszki András nem viccel, tényleg erről mereng másfél percen keresztül.
És a programból kirajzolódik a pártok körtánca:
Vádol Szél Bernadett, aki szerint nem kalandvágyból mennek külföldre a fiatalok, hanem az illiberális államtól való menekülésből és persze egy jobb életért. Az LMP társelnöke egy nemrég megjelent kutatásból idéz, mely szerint 50 százalékkal nőtt a kivándorlás. A zöld párt a "jövő iparágait", a zöld energiagazdálkodást és az oktatást fejlesztené a kivándorlás mérséklése érdekében, de rövid távra a "dolgozói szegénység felszámolását" célzó bérjavaslatot ajánlja a kormány figyelmébe.
- söpri gyorsan a szőnyeg alá a kérdést Czomba Sándor államtitkár, és elmondja, hogy valójában a munkaerőnek csak a 2,4 százaléka távozott küldöldre. Ráadásul a bérek is nőnek Magyarországon, 2010 óta 40 százalékkal, ami nettóban mondjuk már csak 5 (családi adókedvezménnyel is csak 11).
A 15-24 közti korosztály közt nőtt a leggyorsabban a munkahelyteremtés (incl. közmunka) - zár Czomba.
a soha nem látott fejlesztésekért.
A Hűség Városa visszakerül a történelem főutcájára
Amíg be nem fejezi, rendelek valamit.
hogy a KDNP-s Firtl Mátyás, aki (miután köszönetet mondott Orbán Viktornak, amiért elsőként pont az ő városával kötött a kormány szerződést) épp Sopron történetéről számol be és a fejlődés történelmi lehetőségéről beszél NAPIREND ELŐTTI KÉRDÉSKÉNT!?! Hiszen ezen még Harrach Péter is elaludna! Miért nem ér ez rá estig? És senkit nem zavar, hogy Firtl Mátyás egyáltalán nem kérdez semmit? A valahol (szerencsére nagyon mélyen) bennem élő „közíró” szerint ha valami rombolja a parlament tekintélyét, hát ez egész biztosan. És most L. Simon fejlesztési államtitkár válaszol a fel se tett kérdésre. Nagyon gratulálok mindenkinek, tényleg.
Hogy a tapolcai vereség okait megtárgyalja, kibeszélje, megeméssze. Cikkünk Tapolca másnapjáról.
A szocialista Tóth Bertalan a brókerbotrányban érintettek kártalanításáról szóló törvényjavaslatról (amit ma tárgyalnak) beszél napirend előtt. Szerinte Orbán Viktornak fontosabb volt kormánytagjainak és Tarsoly Csabának a kimentése, mint a kisbefektetők figyelmeztetése, és a törvényjavaslat "mélyen hallgat" a kormány és a felügyelettel megbízott Magyar Nemzeti Bank felelősségéről. Tóth Bertalan arra a nem olyan meglepő konklúzióra jut, hogy inkább az MSZP kártalanítási javaslatát kellett volna tárgyalni.
Azon gúnyolódik, hogy bezzeg, ha nyertek volna, akkor biztos azt ünnepelnék. A Miniszterelnökség államtitkára előveszi Lázár János múlt heti fordulatait, és kijelenti amúgy is a pilótajátékozó szocialisták a hibásak a Quaestor-botrányért.
Vona Gábor a „történelmi jelentőségű választást” ünnepli; a tapolcai választás során egy fideszesnek mondott, dunántúli körzetet nyertek meg. Szerinte először nyert olyan párt egyéni mandátumot, mely nem volt részese a rendszerváltozásnak. Ezt aztán ragozza is egy kicsit:
A választók a rendszerváltozás korhadó épületéből kilökték az első téglát
meg hogy
Tegnap történt meg a valódi fülkeforradalom
Követeli a többi párttól, mert bár a Jobbik valóban kemény programmal rendelkezik, de azt higgadt, polgári politizálással akarja megvalósítani. Azt is kéri, ne hozzák elő a „múlt vadhajtásait” (szép virágnyelven az antiszemita és rasszista megnyilvánulásokat), mert ilyenek a másik két oldalnál is vannak: a korrupció és a pökhendiség.
Szögezi le Kósa Lajos a leszögezendőt. Ezután úgy sorolja fel a választás eredményeit, mintha a Nemzeti Választási Bizottság alkalmazottja lenne, majd pedig azt mondja: a "sorsfordító" kérdésekre kell inkább figyelni, és ezekben a kétharmados döntést igénylő törvényekben a kormány egyeztet az ellenzékkel is.
Üt meg Kósa Lajos békülékenyebb hangot. Ha kíváncsi, mi fán is terem az a minimumcél, akkor csak annyit mondok: "teljes foglalkoztatás"
Az MSZP-s Harangozó Tamás egy sajtóhír nyomán arról kérdezi a kormányt, hogy vezető tűzoltók egy belügyminisztériumi részvénytársaságban (a BM Hérosz Zrt.-ben) vállaltak vezető posztot, ami összeférhetetlen.
A Hérosz szerinte nem piaci cég, ezért nem összeférhetetlen a pozícióhalmozás. Aki nem vesz részt egy gazdasági társaság irányításában, hogyan vállalhat felelősséget a működéséért? – tette fel a belügyminisztériumi államtitkár a kérdést. Tohuvabohu! – ezt viszont nem mondta. Harangozó szerint nincs a törvényben különbség piaci és nem piaci cégek között, Kontrát válasza „döbbenetes”.
A jobbikos Apáti István pártja a földadó bevezetésével kapcsolatos félelméről beszél, mert annak se a törvényi, se a politikai feltételei nem adottak. Mikepércsen már be is vezették! Meg tudja-e védeni a kormány a magyar földet a földadótól?
Az LMP-s Sallai R. Benedek folytatni akarja, amit a jobbikos Apáti István elkezdett, szintén földügyekben interpellálja a kormányt. Sőt, nemzeti hangulatú földügyekben, hiszen azt is sérelmezi, hogy a kormány nem tudja hazai kézben tartani a termőföldeket. De Sallai szerint a következő ügyekben is kudarcot vallott a kormány
Vág vissza Bitay Márton államtitkár, és úgy állítja be, mintha az LMP-s képviselő annak örülne, hogy a Bizottság "elgáncsol" bizonyos rendelkezéseket (teszem hozzá: legtöbbször a dilettáns magyar törvényhozásnak köszönheten), pedig én nem ezt hallottam.
Száll a frappáns rekontra Bitaynak Sallai R. Benedektől.
mely a magyar gazdaság sikereivel kapcsolatos
szól.
Gúr Nándor azt sérelmezi, hogy a februárban megújult vezetésű Tokaj Kereskedőház minden negyedik alkalmazottját, két ütemben több mint száz embert rúg ki. A szocialista képviselő olyan rezignációval hangsúlyoz, mintha egy egzisztencialista monológot mondana. három sorban ki is emelném a lényegét:
Kirúgás... kirúgás.
Özvegyeket, rokkantakat.
Van ilyen... van ilyen.
figyelmezteti a jobbikos Magyar Zoltán a kormányzatot, hogy a Hortobágyi Nemzeti Park földpályázatain pont a valóban állatokat tenyésztő bérlők vesztettek és a támogatásokra ácsingózó, ámde valódi mezőgazdasági múlttal nem rendelkezők nyertek. Ugye itt a Kehi is kimondta a szabálytalanságokat. Viszont az állatoknak enniük kell, és könnyen lehet, hogy tízezrével pusztulnak el a legelő nélküli állatok.
védekezik Bitay Márton, akit ma derekasan megdolgoztatnak a kérdezők.
TÉVED. Egy kormánypárti öninterpellációban, majd az erre adott államtitkári válaszban összesen 28-szor számoltam meg (vonalkázós módszer segítségével) a
kifejezést
A DK-s Varju László jogosan kérdezi az Igazságügyi Minisztériumot, hogy a kormány ad hoc, legtöbbször egy jól körülhatárolt érdekcsoportnak (pl. CBA) vagy egy jól körülhatárolható embernek (pl. Andy Vajna) kedvező törvényjavaslatai hogyan illeszkednek a kormány előre kihirdetett törvényalkotási programjába, és nem probléma-e, hogy ezeket szétcincálják.
Ezért a kormánypárti egyéni képviselői indíványokkal a kormánynak nincs és nem is lehet semmi dolga - érvel Répássy Róbert, aki az egyéni érdekekre szabott törvények gyanújával kapcsolatban arra kéri Varjut, hogy inkább az Alaptörvény szellemében
a jogszabályok értelmezésekor azt kell feltételezni, hogy a józan észnek és a közjónak megfelelő, erkölcsös és gazdaságos célt szolgálnak.
Szél Bernadett megpróbálja két percbe összesűríteni a kormányközeli gázimportőr MET Zrt zűrös ügyeit. Ahogy arról korábban írtunk, ez valóban egy offshore cég, és valóban extraprofitot fölöznek le az állam helyett, de az állam segítségével.
Hát a
és Aradszki András nem viccel, tényleg erről mereng másfél percen keresztül.
Az intepellációk lecsengésével mi is lecsengünk, Tapolca megrázkódtatásait még emésztik a pártok, mai napon Fidesz nagyágyúi nem is vettek részt parlamenti vitában.