Az 1956-os állami megemlékezésekre dupla kordonnal vették körbe a Kossuth teret. A színpad közvetlen közelébe csak a kiválogatott és ellenőrzött emberek mehettek, az ünneplők többsége csak távolabb állhatott meg.
A Kossuth térre nem engedték be Juhász Pétert, az Együtt alelnökét, aki Orbán Viktor kifütyülését hirdette meg erre a napra. Az állami ünnepséget a Valton Security biztosította, a biztonsági cég pedig úgy döntött: Juhászt nem engedik be.
Síppal tilos a bemenet
A Kossuth térre így sok olyan ember bejutott, aki sípolással fejezte ki elégedetlenségét. Orbán Viktor beszéde közben egy nagyobb csoport hangosan fütyült a tér széléről is
Köpd ki a tüdődet, azt kívánom, meg egy jó tüdőrákot!
Orbán Viktor az 1956-os forradalom 60. évfordulóján is Brüsszelről és a menekültválságról beszélt. Szavai szerint 1956 után most az fenyegeti a magyar szabadságot, hogy modern kori birodalommá akarják alakítani az EU-t, Brüsszel pedig szerinte kezd elszovjetesedni.
Több ezer ember tartott ezzel egy időben tüntetést a Blaha Lujza téren, ahol a formálódó ellenzéki összefogás jegyében közösen léptek fel az MSZP, a Demokratikus Koalíció, a Párbeszéd Magyarországért és Bokros Lajos Modern Magyarország Mozgalom Pártjának hívei.
A PM-es Karácsony Gergely szerint az ellenzéki összefogás kiszélesítésének egyik akadálya a baloldali térfélen máig kibeszéletlen 2006-os rendőri intézkedések. Gyurcsányra utalva azt mondta, más nevében nem teheti, de a maga nevében kimondja: végtelenül sajnálja, hogy a a rendőri túlkapások megtörténhettek, és azt is, milyen korruptak voltak kormányon a szocialisták.
A Jobbik Corvin-közi megemlékezésén több százan vettek részt. Vona Gábor itt azt fejtegette, hogy ha a kormány az érvénytelen népszavazás után a kétharmadot igénylő alkotmánymódosítást sem tudja keresztülvinni a parlamentben, Orbán Viktor mondjon le, és vállalja az előrehozott parlamenti választást.
Galéria: Október 23. - zászlóvelvonástól a verekedésigFotó: Bődey János / Index
Délelőtt a Civil Ellenzéki Kerekasztal Bokros Lajossal tüntetést tartott a Kossuth tér közelében. Nagyjából ötvenen voltak.
A kommunista és a Fidesz-kormány közt vont párhuzamot Széll Bernadett, az LMP elnöke a Mansfeld téren.
Áder János köztársasági elnök rendőr vezérőrnagyból rendőr altábornaggyá léptette elő Tasnádi Lászlót, a Belügyminisztérium rendészeti államtitkárát, aki a rendszerváltás előtt III/II-es operatív tiszt volt.