Az ENSZ-hez tartozó Unesco közlése szerint 22 ország vezetése döntött úgy, hogy a koronavírus elleni védekezésképpen bezáratja az összes iskolát - írta csütörtök reggel a BBC, de aztán a nap folyamán ez a szám nőtt:
csütörtökön Írország is az iskolabezárás mellett döntött és ugyanígy határoztak Norvégiában is. Tehát a jelen állás szerint 24 ország zárja be az iskolákat.
A teljes iskolabezárásról szóló döntések világszerte 372 millió gyereket érintenek.
Legutóbb Dánia döntött úgy, hogy valamennyi iskoláját bezáratja, beleértve az egyetemeket is. A dánok azután döntöttek így, hogy megugrott a fertőzöttek száma, most 514-nél tart.
Kazahsztán is az iskolabezárás mellett döntött, noha hivatalosan az országban nincsen egyetlen fertőzött sem.
A múlt héten Olaszország zárta be az iskolákat, ott 2500 fertőzöttről tudni. Japán pedig azután döntött a bezárás mellett, miután kiderült, hogy már 186 esetről tudnak.
Az Egyesült Királyságban és Németországban még csak az iskolák egy viszonylag kis hányada zárt be.
Íme azok az országok listája, ahol eddig minden iskolát bezártak, tehát nem részleges, hanem teljes bezárás történt:
Magyarországon a kormány úgy döntött: nem zárja be az iskolákat. Gulyás Gergely miniszter indoklásán sokan felhúzták a szemöldöküket.
A KORMÁNY szerint ugyanis a betegség gyerekeknél nem jellemző, így nem indokolt az iskolák bezárása.
Az Európai Unió 28 tagállamából 15 ország döntött az iskolák teljes vagy részleges bezárásáról, de a miniszter szerint mi ahhoz a 13 országhoz tartozunk, amelyek úgy látják, hogy az iskolák bezárására egyelőre nincs ok. Amint gyerekeket is fog érinteni a vírus, újabb intézkedésekről dönthetnek. „Teljesen kizárt”, hogy az egymillió iskolás gyerek ne lépjen ki az utcára Gulyás szerint.
(Borítókép: Egy professzor távoktatásban tart órát egy olaszországi egyetemen. Fotó: Emanuele Cremaschi / Getty Images Hungary)