Oláh Lajos képviselő korábban közérdekű adatigényléssel kérte ki, hogy az SZFE kuratóriumában ki, mennyi pénzt kap. Ezt a kérést határidőre nem teljesítették, ezért a párt pert indított, hogy megkapják az adatokat, de az SZFE még a bírósági döntés előtt kiadta végül a papírokat, amikből a következő derült ki:
A DK képviselője felidézte, hogy mekkora felháborodást váltott ki az egyetemek privatizálása, majd az, hogy kiderült: a Fidesz-kormány nem a felsőoktatás iránti szeretetből lépte meg ezt.
A párt már korábban sikerrel élt közérdekű adatigényléssel és az akkor kapott adatokból kiderült, hogy például Böszörményi Nagy Gergely, design ügyi think-tank, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnökeként,1.205.000 forintot kap havonta. Scheer Sándor, a Fradi Aréna kivitelezője szintén a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem Alapítvány kuratóriumi tagjaként visz haza 1.205.000 forintot.
Ugyancsak kuratóriumi tagként Kopek Gábor miniszteri biztos szintén ennyi pénzt vihet haza. A Marek József Alapítvány tagjai összesen 7,5 millió forintot keresnek havonta, köztük a Professzorok Batthyány Körének egykori elnökével, Náray-Szabó Gáborral.
A Soproni Egyetemért Alapítványtól kikért szerződések alapján kiderült, hogy a kuratóriumi tagok, Zambó János Péter erdőkért és földügyekért felelős államtitkár, Ugró Sándor, a Kiskunsági Nemzeti Park igazgatója, Csóka Lajos Péter, a FAO Erdészeti Bizottságának elnöke és Balog Ádám, az MKB Bank Zrt. elnök-vezérigazgatója nem kapnak tiszteletdíjat a munkájuk után.
Korábbi cikkünkben írtunk arról, hogy mekkora fizetéseket kapnak fideszes képviselők az egyetemi kuratóriumi tagságukért.
(Borítókép: Az SZFE kiürités elleni sajtótájékoztatója a Vas utcában Budapesten. Fotó: Trenka Attila / Index)