Felmérések szerint a fővárosi kerületek szintjén évente 120–150 millió forint veszteséget jelentenek a bérlők által felhalmozott és ki nem fizetett tartozások – jelentette ki a Századvég vezető közgazdásza.
Szakáli István Loránd a Magyar Nemzet szombati számában megjelent interjúban emiatt az önkormányzati bérlakásállományt fenntarthatatlannak nevezte, hozzátéve, hogy a magyarok többsége amúgy is inkább saját tulajdonú ingatlanra vágyik.
Az állam pedig akkor cselekszik helyesen, ha a fiatalok ezen törekvéseit a munkahelyek, a foglalkoztatás támogatásán és reális, vállalható terhet jelentő hitelkonstrukciók kialakításán keresztül segíti
– vélekedett a szakember, emlékeztetve arra, hogy a családtámogatási rendszeren belül a családi pótlék emelése a segélyezés irányába tett lépésnek tekinthető, szemben a munkavégzésre alapuló logikával. Az Orbán-kormány által kialakított rendszer lényege az, hogy a demográfiai fordulaton túl a munkaalapú társadalom kialakulását is támogassa. A családi adókedvezményt ugyanis azok tudják igénybe venni, akiknek van adózott jövedelmük - magyarázta.