A parlament honlapján az írásbeli kérdésekre benyújtott válaszok között olvasható Polt Péter levele, amelyben a DK-s Vadai Ágnes kérdésére válaszolt.
A Pegasus kémprogram körüli botrány kirobbanásakor intézett kérdést Vadai Ágnes a Miniszterelnökséget vezető miniszterhez, a pénzügyminiszterhez, a honvédelmi miniszterhez, a külgazdasági és külügyminiszterhez, illetve a Legfőbb Ügyészhez. Valamennyi esetben ugyanazt a kérdést tette fel:
„Az Ön felügyelete alá tartozó szervnél alkalmazták-e a Pegasus kémprogramot?”
A válaszok augusztus 9-én kerültek fel a parlamenti honlapra, és elolvashatók a "Heti összesítés az írásbeli kérdésekre adott válaszokról" mappa alatt. A Miniszterelnökség és a három megkérdezett tárca lakonikus válasza nagyjából ugyanaz, mint amit a pénzügyminisztérium nevében a tárca államtitkára, Tállai András írt. Eszerint:
Magyarország demokratikus jogállam, minden személy esetében minden időben a hatályos jogszabályoknak megfelelően járt és jár el.
Viszont hosszabban kifejtve küldte el válaszát Polt Péter. Leírja Vadai Ágnes fentebbi kérdésére, hogy a leplezett eszközöket a feljogosított szervek milyen jogszabályok alapján használhatják és mikor. Mi vonatkozik az ügyészségre és a nemzetbiztonsági szolgálatokra, illetve a leplezett eszközök alkalmazásának engedélyezésére. Végül azt írja, hogy
Az ügyészség Pegasus szoftvert nem vásárolt, azt az ügyészség szervezeti egységei nem használták.
A júliusban robbant Pegasus ügy lényege, hogy – nagy valószínűséggel – a kémszoftverrel magyar újságírókat és közéleti személyiségeket figyeltek meg. A kémprogrammal távolról, észrevétlenül lehet behatolni a kiválasztott iPhone-okba vagy Androidon futó eszközökbe egy olyan kiskapun keresztül, amelyről a gyártók és a mobiltelefonok szoftvereinek a fejlesztői sem tudnak. Több mint 300 magyarországi célszemélyről írt a Direkt36, akiket megfigyelhettek. Szerepel közöttük
(Borítókép: JACK GUEZ / AFP)