2021. szeptember 28., kedd 20:16 | aznap frissítve
Nagy feszültséget gerjesztett Ukrajnában a magyar-orosz gázmegállapodás, az előválasztás feszültté vált, az Európai Parlament tényfeltáró küldöttsége pedig Magyarországra érkezett. Ezekről írtunk ma az Indexen.
- Kijev álláspontja szerint Magyarország és a Gazprom orosz energiavállalat között hétfőn köttetett 15 évre szóló megállapodás csapást jelent a magyar-ukrán kapcsolatokra nézve, amire sarkalatos választ fognak adni. Közben Oroszország jelezte, kész tárgyalni Ukrajnával a gázszállítás ügyéről. Részletek itt.
- Egy konfrontatívabb televíziós vita, egymás jelöltjeinek kritizálása és szavazatvásárlással, buszoztatással történő vádolás. Az előválasztás az első forduló végére vált igazán kiélezetté. Részletek itt.
- Az Európai Parlament tényfeltáró küldöttsége a jogállami normák érvényesüléséről fog tájékozódni három napig Budapesten, a Fidesz nyomásgyakorlást emleget. Varga Judit szerint a támadások lényege, hogy a magyar kormány nem úgy táncol, ahogy a brüsszeli bürokraták fütyülnek. A küldöttség magyar tagja, a momentumos Donáth Anna másképp látja; úgy véli, a magyar kormány azzal van elfoglalva, hogy lejárassa az európai intézményeket. Az Indexnek azt is elmondta, mit kérdezett volna Orbán Viktortól, ha fogadja a delegációt.
- Márki-Zay Péter és Karácsony Gergely Gödöllőn, a Magyar Önkormányzatok Szövetsége konferenciáján ezúttal városvezetőként üzenték meg, miként alakítanák át az állam és az önkormányzatok viszonyát. Karácsony Gergely életmentő beavatkozást sürget. Részletek itt.
- Káel Csabával, a mozgóképipar fejlesztéséért felelős kormánybiztossal beszélgettünk többek között a protekcionizmusról, az SZFE képzési programjáról, valamint Hunyadi és Hadik győzelméről. A teljes interjú itt.
- A gyászos színű teherautó egy temetkezési szolgáltatóé. Egy megnyugtató gondolat helyett, amely akár a cég szlogenjeként is szolgálhatna, meghökkentő üzenet áll az oldalán: „Ne oltassa be magát!” A gerillakampányról bővebben itt olvashatnak.
- A választások nyomán cserélődik a német képviselők egy része. Korrekt fizetést kapnak, ám mostantól szigorítják a mellékeshez jutást. Az immár 740 tagúra bővült német képviselőház, a Bundestag a kínai után a második legnépesebb parlament a világon. A képviselők a német államtól kapják a fizetésüket, amely elegendő arra, hogy ne vállaljanak másodállást. Azonban az ember gyarló, és bizony a németeknél is lehajolnak az apróért; ezeket a lehetőségeket mostantól azonban szigorúan korlátozzák.
- A világ legjobban kereső sportolói évről évre óriási összegeket zsebelnek be a pályán és azon kívül is. A két bevételi forrás aránya nagyon változó, van, aki szinte játék nélkül került be a tíz legtöbbet kereső sportoló közé, van, akinek a pályán kívüli jövedelme elenyésző a fizetésekhez és bónuszokhoz képest. Cikkünkben sorra vettük a világ tíz legjobban kereső sportolóját, és megvizsgáltuk, ki honnan és mennyit kap.
FEMINA. 1 eurós házak Olaszországban: bűbájos vidékeken kínálják őket, de tényleg megéri? Az utóbbi években nagy médiaérdeklődés övezi a tényt, hogy a bájos kis olasz falvak jelképes egy euróért kínálják eladásra lakatlan, düledező házaikat. A híreket olvasva sokan játszadoznak el a gondolattal, hogy mi lenne, ha élnének a rendkívül csábító lehetőséggel, de vajon tényleg megéri beruházni egy ilyen ingatlanba? A Femina beszámolt a tapasztalatokról.
AZ ÉN KUTYÁM. Így őrizték nagyanyáink kutyáik egészségét: az almaecet igazi csodaszer! Az almaecet igazán sokféleképpen felhasználható gyógyír. Továbbá az is kiderül Az Én Kutyám cikkéből, hogy mikor alkalmazták a zabot és mire jó a fokhagyma.
További híreinket ide kattintva böngészhetik.
(Borítókép: Index grafika)