Ismét megtámadta a Greenpeace Magyarország Egyesület a Fertő-tó környékére december 24-én meghirdetett közbeszerzési kiírást, az egyesület szerint ugyanis abban még a környezetvédelmi engedélyekben szereplő adatoknál is nagyobb méretek vannak megadva bizonyos elemekre – állítja a szervezet egy szerkesztőségünknek eljuttatott közleményben.
Az egyesület arról ír, hogy a kiírásban olyan épületek is felbukkantak, amelyekre állításuk szerint nincs engedélyük az állami cégeknek, ezért a Greenpeace ismét megtámadta a közbeszerzési pályázatot, amely december 24-én jelent meg újra az uniós közbeszerzési közleményben.
Mint írják, a közbeszerzési kiírás a „megkérdőjelezhető módon” kiadott környezet- és természetvédelmi engedélyekben leírtaknak sem felel meg.
Szerintük ugyanis az ebben megadott adatok jóval túlterjeszkednek az engedélyezett méreteken, mivel szinte minden egyes részelemnek nagyobb a területe, mint ami az engedélyben szerepel.
A kiírásban szereplő 26 apartmanház, egy fürdőház és mintegy 150 strandpavilon építésére pedig egyáltalán nincs engedélye az állami cégnek, legalábbis a Greenpeace állítása szerint.
Az egyesület ezért továbbra is azt kéri a kormánytól, hogy állítsa le a szerintük „súlyosan jogsértő és természetpusztító beruházást”, amely ellen a Magyar Tudományos Akadémia Biológiai Tudományok Osztályának akadémikusai is felszólaltak – olvasható a közleményben.
Korábban az Index is beszámolt arról, hogy a Greenpeace bíróságon támadja meg a Fertő-tavi nagyberuházást, mivel szerintük a környéken „esztelen természetpusztítás” zajlik.
Később kiderült, hogy a beépítésre vonatkozó tendert visszavonták.