Index Vakbarát Hírportál

Elmeállapota miatt nem büntethető a Bimbó úti anyagyilkos

2024. május 12., vasárnap 12:17

Kényszergyógykezelésre küldik azt a nőt életfogytig tartó börtönbüntetés helyett, aki tavaly tavasszal megfojtotta a nevelőanyját Budapest II. kerületében. Az ügyben kirendelt orvosszakértő állapította meg, hogy a nő a kóros elmeállapota miatt nem büntethető.

Akár életfogytiglani büntetést is kaphatna tettéért a tavaly tavasszal saját, 75 éves nevelőanyját megfojtó nő, de az orvosszakértő szerint kóros elmeállapotú, ezért nem büntethető.

Rab Ferenc, a Fővárosi Főügyészség helyettes szóvivője azt mondta az RTL Híradónak, hogy a vádhatóság „bűncselekmény elhárítására idős kora miatt korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés” miatt nyújtott be vádiratot a Fővárosi Törvényszékre. 

Mint arról beszámoltunk, egy évvel ezelőtt Budapesten, a II. kerületi Bimbó úton egy társasházi lakásban holtan talált rá 75 éves anyjára egy férfi. A gyanú hamar az áldozat 32 éves lányára terelődött, akit a rendőrök csaknem fél napon belül elfogtak. Az ügyben most emeltek vádat. 

Két kézzel fojtotta meg az anyját

A nő később részletesen beszámolt a gyilkosságról, és az elkövetés eszközét is megnevezte, de megmutatta azt is, hol dobta el a lakás kulcsát. A gyilkos korábban elmondta, hogy két kézzel megfojtotta az anyját, de hogy miért tette, arra csak zavaros magyarázatot tudott adni.

Az volt, hogy nagyon mérges lett rám anyám, ezért idejöttem, és megöltem

– vallotta be a nő. Arra a kérdésre, hogy történt-e bármiféle szóváltás a gyilkosság előtt, a következőket mondta:

Nem, rám nézett, és szemmel vert, és azonnal éreztem az ideget

– tette hozzá korábban, majd elárulta, hogy két kézzel fojtotta meg édesanyját.

Az is kiderült, hogy a gyilkosság idején a helyszínen volt a nő kétéves kislánya is. A bűncselekmény után a gyanúsított, hogy eltüntesse a nyomokat, elégette a ruhát, amit viselt, és kidobta az ablakon a Mechwart lépcsőnél, de a lepedőbe göngyölt csomag fennakadt egy fán. 

Az ügyben kirendelt orvosszakértő állapította meg, hogy a nő a kóros elmeállapota miatt nem büntethető, és indítványozták a vádlott kényszergyógykezelését. A vádlott így az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetbe (IMEI) kerülhet határozatlan időre, ahol félévente felülvizsgálják az elmeállapotát, és a kezelőorvos, valamint az elmeorvos szakértő véleménye alapján bíróság dönthet arról, hogy meddig folytatják a kezelését.

Rovatok