Ki dönthet arról, ki kell-e fizetni az uniós bírságot, nem lehet fellebbezni ez ellen? A kérdésre Gulyás Gergely válaszolt: mint elmondta, a bíróság döntése ellen nem áll jogorvoslati lehetőség rendelkezésre. A napi bírságot be tudja szedni az állam úgy, hogy a magyar adófizetők ne érezzék meg, de nem fizetni nem lehet, mert akkor levonják.
Tesz-e valamit a kormány a ferihegyi leállások, fennakadások ellen? Gulyás ismertette, hogy több mint egy tucat eljárás van folyamatban, többek között a „pofátlan fapados légitársaságok ellen”, döntések még nem születtek. A miniszter reméli, hogy kellő bírságot szab majd ki a fogyasztóvédelem, mert nem elfogadható, hogy 30 perces időablakot adjanak egy kipakolásra, bepakolásra, ez pedig többórás késéseket eredményez.
Hogy lesz több hazai étel a magyar asztalokon? Gulyás szerint a termelői piacokat kell bővíteni, de már az elmúlt években is jelentős előrelépések történtek az ügyben.
Szintén csütörtöki hír volt, hogy egymilliárd euró hitelt vett fel kínai bankoktól a magyar állam tavasszal. Mindez az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) oldalán megjelent adatokból derült ki, ahogyan az is, hogy a kormány április 19-én már le is hívta a teljes összeget.
A devizahitelt a Kínai Fejlesztési Banktól, a Kínai Eximbanktól, valamint a Bank of China magyar ágától vették fel hároméves futamidőre. A kamat, a törlesztés ütemezése és az egyéb részletek azonban egyelőre nem ismertek.
Egyelőre nem tudni, hogy milyen bejelentésre készül a Miniszterelnökséget vezető miniszter és a kormányszóvivő. Az azonban szűkíti a lehetséges témák körét, hogy ezúttal jelen lesz Bóka János, az európai uniós ügyekért felelős miniszter is.
Elképzelhető, hogy a mostani Kormányinfón ez is szóba kerül. Az viszont biztos, hogy Orbán Viktor politikai igazgatója az egyik tusványosi panelbeszélgetésen elárulta, hogy miért csatlakozott a Fidesz végül az Európai Parlamentben újonnan alakult frakcióhoz, a Patrióták Európáért nevű formációhoz.