Mind Lázár János, mind az egyetem új épülete ellen tüntető Zöld Palotanegyedért egyesület is megosztotta a hétfő reggeli kávézáson történteket. Előbbi a beruházás jelentőségét hangsúlyozta, utóbbi viszont komplett érvlistát sorakoztatott fel az építkezés ellen, valamint megoldási javaslatokat is közölt Lázár Jánossal.
A Zöld Palotanegyedért Facebook-bejegyzésében osztotta meg, hogy Lázár János építési és közlekedésügyi miniszter reggel hétkor meglátogatta őket az épülő Pázmány-campus előtt, ahol egy kávé mellett próbálták meggyőzni, miért nem jó egy újonnan létrehozandó egyetemi épület a Palotanegyedben.
A csoport több szempontból is összefoglalta az építkezés hátrányait.
A Zöld Palotanegyedért emellett megoldási javaslatokat is megfogalmazott, mint a csökkentett program megfogalmazása, új helyszín keresése vagy a Magyar Nemzeti Múzeum bővítése a parkban. Végül Lánszki Regő államtitkártól idéztek:
Az elmúlt mintegy másfél évben a beérkező tervek mintegy hatvan százalékát küldtük vissza átgondolásra, mármint az országos tervtanács.
Állításuk szerint értelmes beszélgetést folytatva próbáltak érvelni, de úgy vélik, a tízezer diák belvárosi igényei és a katolikus egyház kiszolgálása fontosabbak neki, mint a választópolgárok. Emiatt a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a katolikus egyház vezetőit is várják megbeszélésre.
Lázár János szintén a közösségi médián üzent, valamint beszámolt a megbeszélésről: „Az építkezés rossz, valaminek az újjá- vagy felépülése pedig jó: ezt a természetesen ellentmondást kell kezelnünk a VIII. kerület szívében épülő új egyetemi negyed kapcsán is. A Palotanegyed a szó szoros és átvitt értelmében is gyarapodni fog az új Pázmány-campusszal, Közép-Európa egyik legszebb és legmodernebb egyetemi városnegyedével. A diáknegyed új életet hoz a történelmi utcákba, aminek egyaránt nyertesei lesznek a helyben élők és az itt vállalkozók” − hangsúlyozta a tárcavezető a beruházás jelentőségét.
„Az építés folyamata természetesen kényelmetlenségekkel, sőt hétköznapi áldozatokkal jár, amit sosem tagadtam és amit sosem vettem félvállról. Ezért volt természetes számomra az, hogy kompenzációt kínáljak fel a kerületnek, illetve a negyedben élőknek. Ahogyan az is, hogy erről személyesen beszéljek velük – egyebek mellett ma reggel, amikor meglátogattam a demonstrálókat. Meghallgatjuk egymást, megbeszéljük, megoldást találunk” − emelte ki az építési miniszter.