Közép-európai idő szerint 20 óra körül a 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 1,29 százalékkal 12 734,55 pontra nőtt. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,82 százalékkal 2837,15 pontra emelkedett. Az S&P 500-as mutató 1,44 százalékkal 1344,98 pontra erősödött. A növekedéshez egyebek között a Morgan Stanley járult hozzá, amely még a csütörtöki kereskedés kezdete előtt a vártnál jobb negyedéves adatokat közölt. Erősítette a befektetői bizalmat, hogy a hírek szerint közel a megállapodás a Görögországnak nyújtandó újabb támogatásról.
Szűkebb körű megbeszélésekkel kezdődött a válságtanácskozás. Az értekezletet hivatalosan megnyitó munkaebéd előtt a házigazda Herman Van Rompuy európai tanácsi elnök külön ült asztalhoz Angela Merkel német kancellárral, Nicolas Sarkozy francia elnökkel, az euróövezeti pénzügyminiszterek csoportját is elnöklő Jean-Claude Juncker luxemburgi kormányfővel, valamint Jeórjiosz Papandreu görög miniszterelnökkel. Az eseményen jelen volt Jean-Claude Trichet, az Európai Központi Bank elnöke, José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke és Christine Lagarde, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) vezérigazgatója is. Az egyezkedés célja óriási: a nemzetközi pénzügyi piacokon - a legalábbis részleges fizetésképtelenség közeledésével gyanúsított - Görögország helyzetének tartósabb rendezése kulcsfontosságúnak tűnik ahhoz, hogy az euróövezeti országok iránti teljes bizalom visszatérjen.
Kora reggel optimista, később már inkább változékony hangulatban várták a piacok a délutáni eurócsúcsot, ahol eldől, hogy mit csinálnak az eurózóna illetve az EU vezetői a lényegében csődben lévő Görögországot. A hangulat ingadozást a svájci frank árfolyama is követte: a reggeli órákban a forinttal szemben a 230-as szint alá erősödő árfolyam az idegeskedő piac miatt délelőtt vissztatért a 230 fölötti tartományba, ahonnan ismét visszaerősödött. Délután négy óra előtt 228 forintot kell fizetni egy frankért. Összefoglalónkat itt olvashatja.