Az al-Dzsazíra jelentései alapján valószínűsíthető, hogy tovább nő a péntek esti, éjszakai összecsapások halálos áldozatainak száma, a hírtévé megerősített információi szerint csak Alexandriában 23-an haltak meg az éjszakai tüntetések során.
A BBC arab nyelvű csatornája szerint Mubarak-párti tüntetők próbáltak bevonulni a Tahrír térre, de a hadsereg feltartóztatta a menetet. A téren tartózkodó ellenzéki tüntetők barikádokkal zárták le a tér négy bejáratát, az érkezőket pedig átvizsgálják.
A BBC legfrissebb jelentése szerint teljesen helyreállt az internetkapcsolat Egyiptomban, a tüntetések szervezésében nélkülözhetetlen közösségi oldalak is működnek.
A Human Rights Watch emberi jogi szervezet alexandriai képviselője, Peter Bouckaert szerint olyanok gyülekeznek a hadsereg helyi főhadiszállása előtt, akiknek a szeretteit letartóztatták az elmúlt kilenc nap tüntetései során. "150 dühös rokon gyűlt össze a főhadiszálásánál, hogy információt szerezzen az eltűntekről. A hadsereg még nem tette közzé a letartóztatottak névsorát, és senkinek sem engedte meg, hogy meglátogassa az őrizeteseket. Mi is megpróbáltunk bejutni, de elutasították kérésünket" - írta, hozzátéve, hogy a feszült helyzetet bonyolítja, hogy a hadsereg az egyedüli működő állami szerv, így esély sincs az őrizetbe vettekkel szembeni eljárások lefolytatására. (Guardian)
Carl Bildt svéd külügyminiszter közleményben üdvözölte, hogy Mubarak fogadalmat tett visszavonulására. "Az egyiptomi politikában vége a Mubarak-korszaknak" - írta. (al-Jazeera)
A BBC helyszíni tudósítója szerint Alexandriában egyre hangosabbak a kormánypárti tüntetők, akik azt követelik, hogy az ellenzékiek menjenek haza. Szerintük Mubarak már eleget tett a követeléseknek, az ellenzéki tüntetők meg már "elég kárt okoztak az ország hírnevének". A városban amúgy nagy sorok alakultak ki a bankoknál és a benzinkutaknál.
Az AFP jelentése szerint a tavalyi választások eredményének felülvizsgálatáig felfüggesztik az egyiptomi parlament működését.
A Qantas ausztrál légitársaság ingyen hazaszállítja Egyiptomból a távozni akaró ausztrálokat. Az ausztrál kormány két gépet bérelt az országban tartózkodó hatszáz ausztrál kimenekítésére. (BBC)
A maláj miniszterelnök, Nadzsib Razak elrendelte az Egyiptomban tanuló malájziai diákok kimenekítését az országból. A diákokért három katonai szállítógépet küldtek, Szaúd-Arábiába szállítják őket. Egyiptomban 11 ezer malájziai diák tanul. (BBC)
A Muzulmán Testériség "támogatja a tüntetések folytatását, amíg Mubarak nem távozik. Nem tárgyalunk Szulejmánnal, amíg Mubarak nem távozik", nyilatkozta Abdel Monem Abu el-Fatuh, az iszlámista párt egyik vezetője az al-Jazeerának.
Az al-Jazeera szerint ugyan újra működik az internet Egyiptomban, de a közösségi oldalakat, a Facebbokot és a Twittert még nem lehet elérni. A tüntetők elsősorban ezt a két oldalt használták a tiltakozások szervezésére.
Az egyiptomi állami tévé jelentése szerint szerdán a megszokottnál később, délután ötkor kezdődik a kijárási tilalom, és a szokásosnál hamarabb, csütörtök reggel hétkor véget is ér véget. Nem mintha eddig bárki betartotta vagy betarttatta volna a kijárási tilalmat.
Több hírügynökség jelentése szerint is oda a keddi karneváli hangulat, Mubarak éjszakai beszéde után feszült reggelre ébredt szerdán az ország. Az ellenzékiek mellett most már a Mubarak-pártiak is tüntetnek. Az ellenzék is megosztottá vállhat, hiszen sokakat kielégített, hogy Mubarak bejelentette szeptemberi visszavonulását és biztossá vált, hogy nem adhatja át a hatalmat fiának, Gamalnak. Mások szerint viszont nem lehet bízni a rezsimben, és azonnali változásokra van szükség. Mubarak beszéde mindenesetre megoszthatja az ellenzéket, ezzel csökkenhet a tüntetők létszáma és ereje.
A BBC szerint több jelentés is érkezett Egyiptomból arról, hogy legalábbis részben helyreállt az internetkapcsolat.
A BBC élelmiszeripari elemzője, Vincent Truglia szerint az egyiptomi megmozdulások igazi mozgatórugója az élelmiszerhiány volt. Mint mondta, tavaly 50-70 százalékkal drágult a liszt, ami az egyiptomiak alap tápláléka, ez pedig tönkretette az átlag egyiptomiakat.
A kairói elitnegyedben Mubarak mellett tüntetők azt állítják, hogy ők a "valódi Egyiptom" képviselői, és hogy nem fizettek nekik azért, hogy Mubarak mellett tüntessenek. (BBC)
Újabb üzenetet küldött az egyiptomi hadsereg a tiltakozóknak. "A hadsereg szól hozzátok. Azzal kezdtétek, hogy az utcára vonuljatok és kifejezzétek követeléseiteket. Most ti vagytok azok, akik képesek lehetnek visszaállítani a normális életet" - áll az üzenetben. (al-Jazeera)
Bár a mobilszolgáltatás még mindig akadozik Egyiptomban, a hadsereg kör-sms-e azonban eljutott a felhasználókhoz. "A fegyveres erők törödnek a biztonságoddal és jóléteddel, és nem fognak erőt bevetni a nagyszerű nép ellen" - áll az üzenetben. (al-Jazeera)
Tovább tart a gazdaság bénultsága a Reuters jelentése szerint szerdán sem nyit ki az immár ötödik napja zárva tartó kairói tőzsde. Az utolsó kereskedési napon meredeken zuhantak a részvényárfolyamok, ahogy a befeketők igyekeztek kimenekíteni pénzüket az országból.
A francia elnök, Nicolas Sarkozy amerikai kollégájához hasonlóan "késedelem nélküli" hatalomátadásra szólította az egyiptomi vezetést. (AFP)
A BBC elemzéje, John Simpson szerint ha Hoszni Mubarak egy héttel ezelőtt jelenti be, hogy szeptemberben visszavonul, már vége lehetne a válságnak. Most azonban a tüntetők úgy érzik, hogy további tiltakozásokkal elérhetik valódi céljukat, Mubarak azonnali távozását is.
A BBC alexandriai tudósítója szerint egyre érezhetőbb a kilencedik napja tartó zavargások gazdasági hatása. Jelentése szerint a városban sorok alakultak ki a nyugdíjfolyósító előtt, ahol az emberek idegesen várták, hogy átvehessék átszámolva 4500 forint értékű nyugdíjukat.
A tunéziai és az egyiptomi tüntetők sikereinek hatására Jemen elnöke is megtörni látszik. AZ al-Jazeera jelentése szerint Ali Abdullah Szaleh a távozását követelők felszólítására reagálva bejelentette, hogy felfüggeszti azt az alkotmánykiegészítést, amely lehetővé tenné újbóli újraválasztását.
Az új egyiptomi pénzügyminiszter, Szamir Radvan szerint a kormány "nyitott a tárgyalásra mindenféle politikai nézettel". Ezt úgy értette, hogy Omár Szulejmán alelnök nem csak a létező ellenzéki pártokkal, hanem bármilyen politikai szerveződéssel kész tárgyalni. (al-Jazeera)
Az AP jelentése szerint mozgósításba kezdett a hárommilliós tagságú kormánypárt, a Nemzeti Demokrata Párt is. Kairóban, a tüntetések központjában, a Tahrír téren a hadsereg 20 kormánypárti tüntetőt kerített körbe, akikkel kb. ezer ellenzéki tüntető áll szemben. Alexandriában az amerikai hírügynökség jelentése szerint kisebb összecsapások is kirobbantak. Kairó egyik elit negyedében, Mohandiszínben több ezren egyiptomi zászlókkal és Mubarak portrékkal tüntetnek, az arra járó autók pedig kürtszóval fejezik ki támogatásukat. A rendőrség körbe vette a környéket és eltereli a forgalmat.
A BBC helyszíni tudósítója szerint egyre feszültebb a helyzet Alexandriában, ahol immár Mubarak hívei is tüntetnek. A rezsimpárti tüntetők sokkal kevesebben vannak, mint az ellenzékiek, de egyre hangosabbak.
300 Mubarak-párti tüntető gyűlt össze az ABC News kairói irodájánál, és azt kiabálják, hogy (Mubarak) nem fog menni, írta az egyik riporter Twitteren. (Guardian)
Mubarak támogatói összecsaptak a tüntetőkkel a Tahrír téren. Több tömegverekedés is volt az elmúlt néhány órában. (al-Dzsazíra)
A kairói Tharír téren sátrakat állítottak fel, vagyis a tüntetők hosszabb időre kezdenek berendezkedni. A sátrazók közt vannak gyermekes családok is. (BBC, CNN)