Az al-Jazeera jelentése szerint szimpátiatüntetés kezdődött a katari Dohában, ahol a Világkereskedelmi Szervezet szokta tartani a közgyűléseit - legutóbb január végén. A tüntetők azt skandálják, hogy "a nép rendszerváltást akar".
Mubarak bukása után az irányítás a hadsereg kezébe került. A tüntetők eksztázisban ünnepelnek, de a tiszta, demokratikus elnökválasztásra még biztosan várni kell. Az iszlamista Muzulmán Testvériség vagy az internetet magabiztosan kezelő új generáció ideje jön? A hadsereg garancia a kegyetlenkedések befejezésére? A forradalom során egyszer sem lehetett biztosan megmondani, hova fejlődnek az események, ez Mubarak bukásával sem változott meg.
A Legfelsőbb Katonai Tanács bejelentette, hogy a hadsereg felkészül az egyiptomi nép jogos kéréseinek teljesítésére. A tévében megszólaló katonai szóvivő elmondta, hogy később egy újabb közleményben határozzák meg a követendő lépéseket. A szóvivő egyben méltatta Mubarak eredményeit, és döntését, hogy az ország érdekeit helyezte előtérbe. Egyben méltatta az ország szabadságának védelmében életüket vesztő mártírokat. (BBC)
Az Egyesült Államok a Wikileaksen kiszivárogtatott táviratok szerint olyan szövetségesnek tartották az ország irányításával megbízott legfelsőbb katonai tanácsot vezető Tantavi tábornokot, aki nem akar újabb háborút Izraellel. Ugyanakkor idősnek és a változásra kevéssé képesnek írták le, és egy másik táviratban Mubarak ölebének nevezték, és úgy vélték, vezetése alatt visszaesett az egyiptomi hadsereg készültsége. (BBC)
Tüzijátékkal ünnepelnek a tüntetők, a katonákat a vállukra vették, zászlók lengenek, számolt be róla a BBC tudósítója a Tahrír térről.
Hoszni Mubarak egyiptomi elnök másfél hétig tartó tüntetések után pénteken lemondott, Tunézia után Egyiptom vezetőjét is megbuktatták az utcára vonuló demonstrálók. A harminc éve hatalmon lévő elnök lemondását harminc másodperces beszédben jelentette be alelnöke.
Az ország irányításával megbízott legfelsőbb katonai tanács vezetője, Tantavi tábornok üdvözölte az elnöki palota előtt tüntetőket. (AFP)
Az Egyesült Királyság nemzetbiztonsági bizottsága nem zárja ki, hogy Mubarak, a felesége vagy a család bármely tagja menedékjogért folyamodhat. Gamal Mubaraknak, az elűzött elnök fiának ötemeletes háza van Angliában. Ennek esélye csekély, de nem nulla. Mindenesetre ha bekövetkezik, akkor mindenkit egyénileg bírálnak majd el.
A Guardian azt írja, kósza hírek szerint újabb bejelentésre készül a vezérkar.
Samir Radwan gazdasági miniszter bejelenette, hogy Mubarak nem hagyja el az országot. "Egyiptomban fog meghalni. Ehhez joga van." (BBC)
A svájci külügyminisztérium friss bejelentése szerint befagyasztják a lemondott egyiptomi elnök náluk elhelyezett bankbetétjeit. Egyes információk szerint 70 miliiárd dollárnyi vagyona van Mubaraknak.(Reuters)
Bizonyára a véletlen műve, de ma, Mubarak lemondásának napján van az iráni iszlám forradalom 32. évfordulója. Ezen a napon vették be a felkelők az állami épületeket Teheránban. (Guardian)
Két lehetősége van a hadseregnek. Vagy a mostani kormányt kérik fel, hogy átmenetileg (akár egy éven keresztül is) vezessék az országot, vagy ők maguk hoznak létre egy bizottságot, ami irányítja Egyiptomot a választásokig, magyarázta a BBC-nek Samah Seif El Yazal egykori tábornok. Ezek alapján tehát nem feltétlenül következnek választások hatvan napon belül.
„Soha nem láttam ehhez hasonlót. A világ legnagyobb utcai bulija kezdődött el. Az emberek ugrálnak örömükben" - írja a Tahrír térről a Guardian tudósítója.
Az egyiptomi állami tévében is az ünneplő tüntetőket mutatják. A hírolvasó is mosolyog, és éppen olyan boldognak tűnik, mint a tüntetők.
Az Európai Unió készen áll segíteni Egyiptomnak, jelentette be Cathrine Ashton, az EU külügyi főképviselője. (Reuters)
Barack Obama is beszédet mond ma Mubarak távozásáról, közölte a Fehér Ház.
Az egyiptomi alkotmány szerint az elnök lemondása esetén a parlament elnöke irányítja átmenetileg az országot. Ilyen esetben hatvan napon belül kell új választásokat kiírni. Az azonban nem egyértelmű, hogy ez arra az esetre is vonatkozik-e, amikor a hadsereg veszi át az irányítást. (BBC)
"Ez életem legnagyszerűbb napja, az ország felszabadult az évtizedes elnyomásból" - mondta Mohamed el-Baradei ellenzéki vezető az AP-nek. Baradei azt mondta, hogy nagyszerű hatalomátadást vár.
Lengenek a zászlók, a Tahrír tér mellett Alexandriában, Szuezben és a többi városban is ünnepelnek az utcára vonult tüntetők. (al-Dzsazíra)
„Nem hiszem el, megcsináltuk! A diktátor elment. Az egyiptomiak mostantól örökké szabadok lesznek. Annyira büszke vagyok. Mindannyian nagyon boldogak vagyunk. Annyi éven át szenvedtünk, de most vége. Örökké emlékezni fogunk erre a napra" - monja egy tüntető a BBC-nek.
"Az ország nehéz helyzetében Hoszni Mubarak elnök úgy döntött, hogy lemond az elnöki tisztségről. A fegyveres erők vezetését bízta meg az ország ügyeinek intézésével" - jelentette be rövid beszédében Szulejmán.
A bejelentés szerint az elnök távozása után a hadsereg veszi át az ország irányítását.
Mubarak lemondásának hírére óriási ünneplésbe kezdtek a tüntetők.
„Mubarak elnök lemondott a posztjáról" - jelentette be Omar Szulejmán alelnök félperces tévébeszédében.
Egy magas rangú katonai szóvivő érkezett az állami tévé épületébe, mondta egy katonai forrás a Reutersnek. Korábbi hírek szerint a hadsereg és az elnöki hivatal is bejelentésre készül.
Több ezren tüntetnek a parlament épülete előtt is, "A korrupt kormánynak mennie kell" - skandálják. A BBC tudósítója szerint meglepően kevesen védik a főkaput, a tömeg akár be is törhetne az épületbe, azonban eddig nem volt erre utaló szándék.
Nemcsak főtitkári pozíciójából mondott le, hanem a kormányzó Nemzeti Demokrata Pártból is kilépett, mondta Hoszam Badravi az al-Hayat tévének. Csütörtökön a párt liberális szárnyához tartozó politikus azt állította, hogy Mubarak esti beszédében bejelenti lemondását, ez azonban nem így történt. (Guardian)
Az al-Arabíja szerint már öten haltak meg el-Arishban, ahol a tüntetők egy rendőrőrsöt ostromolnak. Az áldozatok mind tüntetők.
Az Egyiptomi Múzeum zárva van, a piramisok viszont nyitva, de egyetlen turista sincs ott. (al-Dzsazíra)
Az elnöki palotát védő katonák elfordítják fegyvereiket a tüntetők felől. (CNN)