Dmitry Medvegyev orosz elnök reményét fejezte ki, hogy az egyiptomi átmenet demokratikusan zajlik majd
A rendőrök a líbiai határnál lévő Siwa oázist is elhagyták, azonban a helyi törzsi vezetők megszervezték a terület irányítását, írja a BBC egyik olvasója. Tizenötfős csoportokat hoztak létre és ellenőrző pontokat állítottak fel. Egyedül az üzemanyaghiány aggasztja őket.
Néhány elszórt, különálló kisebb összecsapásról érkeztek hírek, jelentette az al-Dzsazíra. A Tahrír téren minden békés.
Több mint száz ember tüntetett Tuniszban az egyiptomi nagykövetség előtt, Mubarak-ellenes jelszavakat skandáltak. (al-Dzsazíra)
Vízosztó pontot alakítottak ki a Tahrír téren a Hardee's étteremből, számolt be róla Matthew Cassel, a helyszínen tartózkodó újságíró és fotós. Az al-Dzsazíra tudósítója szerint a téren maradók nem csüggednek, a nehézségeket a szabadság árának fogják fel. (BBC)
Még mindig több tízezer ember tüntet Mubarak ellen Alexandriában, számolt be róla az al-Dzsazíra.
Mubarak az ABC News-nak adott csütörtöki interjúban azt mondta, hogy Obama nem érti meg az egyiptomi kultúrát, az egyiptomi kormányzat pénteken pedig az ENSZ-nek is nekiment. Az ENSZ egyiptomi képviselete jelezte a világszervezetnek, hogy nem örülnek neki, amiért Ban Kimun főtitkár nyilvánosan kritizálta az egyiptomi kormányt és változásra szólított fel, arra sürgette a hatóságokat, hogy tegyenek azonnali lépéseket a tüntetők demokratikus változást érintő követeléseinek teljesítésére. Az ENSZ szóvivője ugyanakkor megerősítette, hogy teljes mértékben egyetértenek azzal, amit Ban Kimun mondott eddig a helyzetről. (Guardian)
Az egyiptomi események előszelének tekinthető tunéziai tüntetések után felálló tunéziai kormány bejelentette, hogy a jövő héten felfüggesztik a szükségállapotot az országban. (Reuters)
Ahmed Safík miniszterelnök megvédte Mubarak jogát ahhoz, hogy hivatalban maradjon, mint mondta, nem valószínű, hogy átadja a hatalmat Omar Szulejmán alelnöknek. Szerinte harminc év után ez az öt hónap már nem számít túl sokat. (al-Arabíja)
Rupert Wingfield-Hayes, a BBC egyik tudósítója szerint eredetileg nem iszlám felkelésként indultak az előző héten a Tahrír téri tüntetések, azonban a rezsim lépései miatt sok középosztálybeli tüntető maradt ma távol az utcáktól, szerinte a korábbinál többen vannak a keményvonalas irányzatok képviselői a demonstrálók között.
Belehalt sérüléseibe Ahmed Mahmúd, az al-Ahram újságírója, akit még előző szombaton lőttek meg a tüntetéseken, írja Szultan al-Kaszemi a Twitteren az al-Dzsazírára hivatkozva.
A katonák szabadon engedték Wael Abbast, az ismert egyiptomi bloggert, akit több társával együtt egy órája vettek őrizetbe.
Az ifjúsági szervezetek négy pontja után ezúttal egy blogger a "tüntetők követeléseit" foglalta hét pontba. 1. Az elnök lemondása 2. A szükségállapot feloldása 3. A parlament feloszlatása 4. Átmeneti kormány létrehozása 5. Válaszott parlament, amely megreformálja az alkotmányt az elnökválasztásig 6. A forradalom mártírjainak haláláért felelősök azonnali bírósági tárgyalása 7. A korrupt tisztviselők és az ország vagyonának elrablóinak azonnali bírósági tárgyalása. (Guardian)
A Muzulmán Testvériség szóvivője is megerősítette, hogy tiszteletben tartják a nép akaratát. "Minek a szabad választások érdekelnek, bármit is hozzanak kormány, elnök és parlament szintjén. Száz százalékig tiszteletben tartjuk majd, alig várjuk a szabadságot Egyiptomban" - mondta Kamal el-Habavi. (BBC)
Napközben egymilliónál is több ember lehetett a Tahrír téren és környékén, a BBC tudósítója, Jim Muir szerint nagyjából kétharmaduk még mindig kitart, ez még mindig több százezer embert jelent. Sokan rögtönzött szónokok beszédeit hallgatják, időnként felhangzik egy-egy Mubarak távozását követelő kórus. Ugyanakkor a tudósító szerint sokan kezdik feltenni a kérdést, hogyan tovább?
Mohamed el-Baradei az al-Dzsazírának adott interjúban tagadta, hogy azt mondta volna, nem indul az elnökválasztáson, "ha felkérnek, akkor indulok."
Azoknak az egyiptomiaknak a többsége, akik nem mentek ki a térre, idegesen figyelik a tévén az eseményeket. A boltok készletei kifogyóban, sokan nem tudnak dolgozni menni, azt várják, hogy történjen valami, számol be róla az El País kairói tudósítója. (Guardian)
A BBC egyik olvasójának beszámolója szerint feltehetően Mubarak-párti tüntetők egy bevásárlókocsiban toltak száz Molotov-koktélt a házuk előtt, és az utcán az autósoktól kértek benzint a begyújtásukhoz.
Ahmed Safík miniszterelnök azt mondta a BBC arab nyelvű adásában, hogy a tüntetők követeléseinek négyötödét teljesítették, és szerinte Mubarak döntése, hogy nem indul újra az elnökválasztáson szeptemberben egyenértékű azzal a "távozással", amit a demonstrálók követeltek.
Waek Abbas, egy ismert egyiptomi blogger azt állítja, hogy őrizetbe vették a katonák.
Az ellenzék egyik vezéralakja, Mohamed el-Baradei állítólag azt mondta egy osztrák lapnak (a Nemzetközi Atomenergiai Ügynökség vezetőjeként évekig Bécsben élt), hogy nem vesz részt majd az elnökválasztáson. Szerinte neki a változáson kell dolgoznia, a jövőben is szerepet akar játszani Egyiptom életében, de egyelőre nem tartja fontosnak, hogy ki indul a választáson. A Telegraph korábban azt írta, Baradei is elindulna az elnökválasztáson, "ha az emberek is úgy akarják". (Guardian)
Fiatalok tüntettek Dél-Afrika fővárosában, Pretoriában az egyiptomi nagykövetség előtt, ahol egymásra mászva a "demokrácia piramisát" mutatták fel Mubaraknak. (al-Dzsazíra)
A Guardian egyik tudósítója beszélt több ifjúsági mozgalom vezetőivel, a fiatalok a tüntetők egy jelentős részét alkotják. Négy követelésük van: Mubarak és a rezsim teljes apparátusának távozása; egy bizottság felállítása, amely aztán kijelöli az átmeneti kormányt, a bizottságban hat bíró, hat ifjúsági vezető és két katona kapna helyet; egy különleges tanácsot hoznának létre az új alkotmány kidolgozására, amelyet aztán népszavazásra bocsátanának; végül az új alkotmánnyal összhangban új választásokat írnának ki.
Korábban arról szóltak a hírek, hogy a katonák elbontották a kormányellenes tüntetők tér körül felállított barikádjait, a demonstrálók azonban újabbakat emeltek maguk és a Mubarak-pártiak közé. Az al-Dzsazíra tudósítója szerint úgy tűnik, hogy különleges jelzéseket dolgoztak ki, botokkal ütik a fémbarikádot, ha veszélyt észlelnek. Ilyenkor azonnal tüntetők csoportjai teremnek a barikádnál, élő pajzsként védve a teret.
Mubarak-pártiak is szerveztek tüntetést Kairó Mohandeszin városrészébe, azonban szemtanúk szerint csak pár százan vesznek részt a megmozduláson. (BBC)
A Tahrír téren sokan említették Amr Múszát, mint elfogadható elnököt, írja Nic Kristof, a New York Times tudósítója a Twitteren. Az Arab Liga főtitkára pénteken csatlakozott a téren tüntetőkhöz, és már korábban jelezte, hogy indulna elnökjelöltként a választáson.
Kairó és Alexandria mellett több városban is óriási tömeg demonstrál, Menufiában tízezren, Mahallatban húszezren, Szuezben ötezren, el-Manszúrában több tízezren tüntetnek az utcákon.
Amir Hamzavi, a Carnegie Közel-Keleti Központ munkatársa azt mondta, hogy találkozott Ahmed Safík miniszterelnökkel és Omar Szulejmán alelnökkel. Egy felvetés szerint Mubarak tiszteletbeli elnökként maradna szeptemberig, ez pedig Hamzavi szerint több tüntetőnek is elfogadható megoldás lenne. (al-Dzsazíra)
Huszonhatan sérültek meg a Mubarak-pártiak és a békés, kormányellenes tüntetők összecsapásaiban, írja Szultan al-Kaszami a Twitteren a BBC arab adására hivatkozva.
Az al-Maszri al-Jum egyiptomi lap szerint a biztonsági erők behatoltak a Muzulmán Testvériség honlapjának szerkesztőségébe, és tizenkét újságírót őrizetbe vettek. Ezt egyelőre más források nem erősítették meg. (al-Dzsazíra)
Montenegrói lapok úgy vélik, hogy Hoszni Mubarak egyiptomi elnök menedéket találhatna az országukban, és állítólag fia valamint közeli barátai már szervezik is az érkezését. A hírek szerint a Thaiföldről elmenekült vezető, Thakszin Sinavatra is Montenegróban bujkál. (al-Dzsazíra)