Putyin: Ukrajna szétesését nem Oroszország provokálja. Nem akarjuk Ukrajna szétesését, nem akarjuk a déli és a keleti részek elszakítását. Ami a Krímet illeti: volt és marad is orosz, ukrán, krímitatár. De sosem lesz Banderá. (Már másodszorra utal a második világháborúban a szovjetek ellen a németekkel kollaboráló ukrán nacionalista mai utódaira, akik szerinte az új kijevi vezetésben képviseltetik magukat.)
Vlagyiszlav Szurkovót, a 2000-es évek főideológusának tartott elnöki tanácsadót, Gennagyij Zjuganovot, a kváziellenzéki orosz Foderáció Kommunista Pártjának vezetőjét mutatja a kamera. Szergej Nariskin dumaelnök és Valentyina Matvienko felsőházi elnök között ül Dmitrij Medvegyev kormányfő is.
Itt van az örökös elnökjelölt Vlagyimir Zsirinovszkij, a populista Orosz Liberális Demokrata Párt vezetője is. Egyre vastagabb szemüveget hord az energikus, médiaérzékeny nyilatkozatairól híres politikus, akit a Kreml tudatalattijának szoktak nevezni. Bizony, ő sokszor mondta, hogy a Krímet Oroszországhoz kell csatolni.
Behozták Krím és Oroszország zászlaját. Megkezdődik az államközi szerződés ünnepélyes aláírása. Vlagyimir Konsztatnyinov krími parlamenti elnök, Szergej Akszjonov krími kormányfő, Alekszej Csalij Szevasztopol polgármestere szerződést ír alá Vlagyimir Putyinnal az Oroszországhoz való csatlakozásról .
Az aláírás után felharsant az orosz himnusz, amelynek szövegét háromszor írta át a 96 évig élt költő, Szergej Mihalkov – az Oscar-díjas Nyikita Mihalkov édesapja.
Vége az ünnepségnek, ezzel Oroszország 0,15 százalékkal gyarapodva megerősítette eddigi világvezető pozícióját a legnagyobb területű országok listáján. A 27 ezer négyzetkilométeres, valamivel több mint negyed magyarországnyi területtel Oroszország területe mától 17 125 242 négyzetkilométer.