Újabb rekordokat dönt a koronavírus-fertőzések száma Thaiföldön, ezért a hatóságok úgy döntöttek, hogy felgyorsítják az idősek és a legsérülékenyebb csoportok oltakozását – írja a Guardian. A legutóbbi 24 órában 61 halálesetet regisztráltak a helyi hatóságok, ami három nap alatt már a harmadik rekordot jelenti. A délkelet-ázsiai ország ezzel összesen 2141 halálesetnél tart, és a hatóságai regisztráltak 6078 új megbetegedést is, amivel a fertőzöttek összlétszáma 270 921-re nőtt.
Sopon Mekton egészségügyi tisztviselő elmondta, hogy július végére azt tervezik, hogy a fent említett két csoport ötven százalékát beoltják. Ez összesen 17 millió embert fed le, viszont ebből csupán csak 83 ezer hatvan év feletti.
A Reuters riportja megjegyzi, hogy az országban eddig többnyire a gyári munkásokat és Phuket lakóit oltották be.
Újabb rekordot döntött a napi koronavírus-fertőzöttek száma Dél-Koreában, közölték pénteken hivatalos források. A The Guardian beszámolója szerint az elmúlt 24 órában több mint 800 koronavírus-fertőzöttet regisztráltak, ami az utóbbi hat hónap után rekordnak számít.
A koreai betegségmegelőzési és járványügyi ügynökség (KDCA) egészen pontosan 826 új esetről számolt be, szemben az előző napi 762 esettel. A fertőzöttek 81 százalékát a fővárosból, Szöulban azonosították. A dél-koreai kormány nemrég arról határozott, hogy ettől a hónaptól enyhít az korlátozó intézkedéseken a növekvő oltakozási kedv láttán, ám látva a súlyosbodó adatokat, a szigorításokat július 7-ig kitolta.
Dél-Koreában eddig összesen 158 549 koronavírus-fertőzöttet regisztráltak, és 2024 ember halt meg.
Eléggé lesújtó hangú nyilatkozatot tett Strive Masiyiwa, az Afrikai Unió vakcinabeszerzési vezetője a fejlett világ országainak adakozási hajlandóságáról. E szerint – írja a The Guardian – az ENSZ égisze alatt zajló Covax-program – amely arról szól, hogy azoknak az országoknak is jusson vakcina, amelyek önállóan nem tudnak tárgyalni a gyártókkal – kulcsfontosságú információkat tart vissza, köztük azt, hogy a donorok nem teljesítik a kötelezettségvállalásaikat, európai gyárból pedig még egyetlen adag vakcinát sem küldtek Afrikának.