Egy hónapra bezártak több átkelőt az ukrán-magyar határszakaszon, mivel oltópontokat alakítanak ki – írta meg az ungvári szerkesztésű Kárpáthír .
Az ukrán határrendészeti szervek tájékoztatása szerint július 2-ától 30-ig nem lehet használni a barabási és lónyai átkelőt. Itt csak azokat engedik át, akik oltást akarnak felvenni Magyarországon.
Mivel Ukrajna nem része a schengeni övezetnek, a határátlépéssel kapcsolatos szabályok meglehetősen szigorúak: csak a belügyminiszter által kijelölt határátkelőkön tudnak belépni Magyarországra: Barabás és Lónya közúti határátkelői mellett a záhonyi vasúti átkelőhelyet vehetik igénybe.
A Kárpátalján élők a határátkelőknél kihelyezett
ahová a határtól e célra kijelölt buszok szállítják az oltandókat. Utóbbiak akkor kerülnek képbe, ha a határátkelőhelyeken működő oltópontok telítődnek. Így szükség esetén megnyílhat előttük a záhonyi általános iskola és technikumban, a barabási művelődési ház, és a lónyai általános iskolában és művelődési házban felállított oltópontok is.
A jogosultak a vakcinák között nem válogathatnak, csak a felajánlott oltóanyagra jogosultak. Esetükben ez a Janssen vakcináját jelenti, amelyből egy oltás is elegendő.
Újabb rekordot döntött a napi koronavírus-fertőzöttek száma Dél-Koreában, közölték pénteken hivatalos források. A The Guardian beszámolója szerint az elmúlt 24 órában több mint 800 koronavírus-fertőzöttet regisztráltak, ami az utóbbi hat hónap után rekordnak számít.
A koreai betegségmegelőzési és járványügyi ügynökség (KDCA) egészen pontosan 826 új esetről számolt be, szemben az előző napi 762 esettel. A fertőzöttek 81 százalékát a fővárosból, Szöulban azonosították. A dél-koreai kormány nemrég arról határozott, hogy ettől a hónaptól enyhít az korlátozó intézkedéseken a növekvő oltakozási kedv láttán, ám látva a súlyosbodó adatokat, a szigorításokat július 7-ig kitolta.
Dél-Koreában eddig összesen 158 549 koronavírus-fertőzöttet regisztráltak, és 2024 ember halt meg.
Eléggé lesújtó hangú nyilatkozatot tett Strive Masiyiwa, az Afrikai Unió vakcinabeszerzési vezetője a fejlett világ országainak adakozási hajlandóságáról. E szerint – írja a The Guardian – az ENSZ égisze alatt zajló Covax-program – amely arról szól, hogy azoknak az országoknak is jusson vakcina, amelyek önállóan nem tudnak tárgyalni a gyártókkal – kulcsfontosságú információkat tart vissza, köztük azt, hogy a donorok nem teljesítik a kötelezettségvállalásaikat, európai gyárból pedig még egyetlen adag vakcinát sem küldtek Afrikának.