Indiában már több mint 400 ezren haltak meg a koronavírussal összefüggő megbetegedésekben – írja a BBC. Szakértők arra hívták fel a figyelmet, hogy a valós adatok vélhetőleg magasabbak lehetnek, mivel sok haláleset nem kerül feljegyzésre. India az Egyesült Államok és Brazília után a harmadik leginkább sújtott országok közé tartozik.
Az országban jelenleg 30 millió fertőzöttet regisztráltak, további gond, hogy az összlakosság csupán öt százaléka lett eddig beoltva. Nehezíti a helyzetet a vakcinahiány és az oltakozási hajlandóság hiánya.
Az ország jelenleg két vakcinát használ, a Covaxint és a Covishieldet. A hatóságok hamarosan elkezdhetik használni az indiai gyártású Novavax-vakcinát is.
Újabb rekordot döntött a napi koronavírus-fertőzöttek száma Dél-Koreában, közölték pénteken hivatalos források. A The Guardian beszámolója szerint az elmúlt 24 órában több mint 800 koronavírus-fertőzöttet regisztráltak, ami az utóbbi hat hónap után rekordnak számít.
A koreai betegségmegelőzési és járványügyi ügynökség (KDCA) egészen pontosan 826 új esetről számolt be, szemben az előző napi 762 esettel. A fertőzöttek 81 százalékát a fővárosból, Szöulban azonosították. A dél-koreai kormány nemrég arról határozott, hogy ettől a hónaptól enyhít az korlátozó intézkedéseken a növekvő oltakozási kedv láttán, ám látva a súlyosbodó adatokat, a szigorításokat július 7-ig kitolta.
Dél-Koreában eddig összesen 158 549 koronavírus-fertőzöttet regisztráltak, és 2024 ember halt meg.
Eléggé lesújtó hangú nyilatkozatot tett Strive Masiyiwa, az Afrikai Unió vakcinabeszerzési vezetője a fejlett világ országainak adakozási hajlandóságáról. E szerint – írja a The Guardian – az ENSZ égisze alatt zajló Covax-program – amely arról szól, hogy azoknak az országoknak is jusson vakcina, amelyek önállóan nem tudnak tárgyalni a gyártókkal – kulcsfontosságú információkat tart vissza, köztük azt, hogy a donorok nem teljesítik a kötelezettségvállalásaikat, európai gyárból pedig még egyetlen adag vakcinát sem küldtek Afrikának.