Bécs városa szerdán újabb oltópontot nyitott a koronavírus elleni oltakozáshoz, ezúttal a Stephansdomban, azaz a Szent István-székesegyházban. A megnyitón jelen volt Christoph Schönborn bíboros és Michael Ludwig polgármester is.
A városvezető hangsúlyozta, hogy könnyen elérhető oltópontokat kínálnak, ezért különösen örül, hogy csütörtöktől a főváros spirituális és kulturális központjában, a bécsiek által csak „Stefflnek” nevezett, történelmi múltú székesegyházban is lehetőség lesz az oltakozásra.
Az oltóponton előzetes bejelentkezés nélkül csütörtöktől vasárnapig 10 és 21 óra között lehet felvenni az oltást, és egyelőre augusztus 22-ig lesz üzemben. A 18 éven felülieknek a Johnson & Johnson, míg a 12–17 éves korosztálynak a BioNTech–Pfizer vakcinája áll rendelkezésre.
Bécs városa az ingyenes tesztelés mellett nagy hangsúlyt fektet arra, hogy minél több embert elérjenek az oltással: az oltópontokon kívül számos bevásárlóközpontban és az Austria Centerben is folyik az immunizálás, sőt oltóbuszok, illetve egy erre a célra kialakított kishajó a Dunán is járja a várost, előzetes bejelentkezés nélküli, könnyen elérhető oltakozási lehetőséget biztosítva ezzel a nagyközönségnek – számolt be a Vindobona.
A világon 204 688 069 ember fertőződött meg eddig a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 4 323 993 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint csütörtök reggeli adatai szerint – írja az MTI.
Egy nappal korábban 203 980 078 fertőzöttet tartottak nyilván, a halálos áldozatok száma 4 314 007 volt. A fertőzés 192 országban és régióban van jelen. A hivatalos adatok szerint a SARS-CoV-2 vírus okozta Covid–19 betegségnek
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2020. március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírust, amely Vuhan kínai nagyvárosból terjedt el.
Ha a jelenlegi növekedési ütem kitart, 2022 elejére akár háromszázmillió fölé is nőhet a koronavírus-fertőzöttek száma a világon – figyelmeztetett Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) főigazgatója. A politikus emlékeztetett, hogy a kétszázmilliomodik fertőzöttet mindössze fél évvel azután azonosították, hogy a százmilliomodikról szóló hír elérte a WHO-t, arról nem is beszélve, hogy a fertőzöttek valódi száma sokkal magasabb lehet az ismertnél.