Második alkalommal is elindították Texas állam területéről a SpaceX űripari vállalat Starship űrrakétáját szombaton. A mostani kísérlet célja a fokozatok szétválása volt, ami hibátlanul ment végbe, ám a gyorsításban részvevő eszközök felrobbantak. Ezután a kapcsolat is megszakadt.
Idén áprilisban néhány perccel a felbocsátás után robbant fel a világ legnagyobb és legerősebb űrrakétája. Most újból elindították a rakétát, amelyről
a gyorsítást segítő eszközök miután leváltak, felrobbantak, A VILÁGŰRBE TARTÓ ŰRHAJÓVAL pedig nyolc perccel az indítása után megszakadt a kapcsolat.
A New York-i Szabadság-szobornál hosszabb, 120 méteres, kétfokozatú rakétát a texasi bronwsville-i űrrepülőtérről bocsátották fel.
Az Elon Musk amerikai üzletember tulajdonában lévő SpaceX vezetői az áprilisi kudarc ellenére sikerként ünnepelték, hogy az óriási űrrakéta el tudott rugaszkodni a földtől.
Az űripari magáncég célja az Artemis–3 nevű űrrakétaprogrammal, hogy első lépésben a Holdra juttasson embert, majd a következő lépésben a Marsra.
A többször felhasználható űrhajó kapacitását száz emberre tervezték. A Starship a tervek szerint 150 tonna terhet lesz képes a világűrbe juttatni. Összehasonlításképpen: a SpaceX Falcon rakétája csak valamivel több mint 22 tonna terhet képes alacsony Föld körüli pályára juttatni.
Az ötven év utáni első Hold-utazás tervezett időpontja hivatalosan 2025.