Az Ukrajnával határos uniós országok levelet küldtek az Európai Bizottságnak, amelyben a posztszovjet köztársaságból származó „legérzékenyebb” mezőgazdasági termékek behozatalára kivetett vámok visszaállítását kérik – közölte Nagy István magyar mezőgazdasági miniszter a Facebookon.
„A határ menti tagállamok agrárminisztereivel közös levélben szólítjuk fel ismét cselekvésre az Európai Bizottságot”.
Brüsszelnek ugyanis megoldást kell találnia és segítenie kell a gazdáknak az ukrán mezőgazdasági termékek okozta piaci zavarok kezelésében
– írta anélkül, hogy részletezte volna, hogy mely uniós tagállamok írták alá a levelet.
A miniszter megjegyezte, hogy az ukrán mezőgazdasági termékek behozatalára vonatkozó uniós kvóták és vámok eltörlése után az említett országok gazdái „jelentős károkat szenvedtek”.
A magyar agrárminisztérium vezetője megismételte, hogy az ország gazdáit meg kell védeni „az ukrán dömpingáruktól és a sok esetben kétes minőségű mezőgazdasági termékekkel szemben”.
Ahogy megírtuk, némi kompenzációt azért már sikerült kiharcolni Brüsszeltől a magyar gazdák számára.
Belgorod központjában vasbeton szerkezeteket kezdtek telepíteni, amelyek menedékként szolgálnak az orosz hadsereg számára – írja az mk.ru.
A szemtanúk beszámolói szerint a szerkezet egy téglalap alakú betondoboz bejárattal, melynek belsejében egy betonkorlát van felszerelve, amely a repeszek ellen véd.
A Belgorodi régió kormányzója, Vjacseszlav Gladkov egy nappal korábban arról számolt be, hogy a regionális hatóságok az Orosz Gárda regionális osztályával együtt kettős megerősítéssel tesztelték a vasbeton szerkezeteket.
Rusztem Umerov ukrán védelmi miniszter a svájci Davosban tartott sajtótájékoztatón vasárnap nem volt hajlandó beszélni az ukrán fegyveres erők idei akciótervéről. Az eseményt a Világgazdasági Fórum honlapján közvetítették – írja a Ria.ru.
Csak Ukrajna és partnerei tudják, mi a terv 2024-re
– fogalmazott Umerov.
Január 1-jén Volodimir Zelenszkij ukrán elnök jelentette be, hogy bemutatták neki a 2024-es katonai akciótervet, amelynek hiánya korábban kritikát váltott ki az országban. Részleteket nem árult el, csak annyit mondott, Kijev arra készül, hogy több fegyvert gyártson, és „világos ütemterve van a januári nemzetközi munkára”.
Indul az Index hétfői élő hírfolyama az orosz–ukrán háború legfontosabb eseményeiről. Az előző nap legérdekesebb hírei az alábbiak voltak:
Tartsanak velünk ezúttal is!