Az ukrán különleges erők lelőttek két orosz légvédelmi rakétarendszert Szumi irányában. Erről az SDF sajtószolgálata számolt be a Telegramon – írja az Unian. A weboldalon a felvételek is láthatóak.
Az SDF egyik egységének operátorai a Szumi irányában végzett felderítő tevékenység közben egy Buk légvédelmi rakétarendszert találtak el, amely épp kilövőállásban volt
– áll a bejegyzésben. Megjegyzik, hogy az ellenséges célpontot drónokkal támadták.
Ezt követően egy másik légvédelmi rakétarendszer érkezett, amelyre az ukránok ismét lecsaptak.
Az ukrán nemzetközi szállítmányozók szövetsége arról számolt be, hogy az Ukrajnába visszatérő fuvarozókat a kárpátaljai terület toborzóközpont munkatársai erőszakkal viszik el a hadkiegészítő parancsnokságra – írja a Kárpáti Igaz Szó.
Azt is megírták, hogy a sofőröknek először felkínálják, hogy menjenek el a toborzóközpontba, de ha ezt visszautasítják, erővel viszik őket, és a katonai orvosi vizsgálat után a kiképzőközpontba kerülnek.
A fuvaros azt mondta, nem szeretne bemenni a toborzóközpontba, erre gyakorlatilag erőszakkal belökték a kocsiba. Elvitték a helyszínre, ahol a katonai orvosi vizsgálaton átesett, aláírta a mozgósítási papírokat, és onnan egyenesen egy Rivne közelében lévő gyakorlótérre került
– mondta az egyik szállítócég tulajdonosa, Vitalij Szavcsuk.
Az ukrán nemzetközi szállítmányozók szövetségének elnöke, Leonyid Kosztyucsenko elmondta, hogy szeretnék a védelmi miniszterrel és az infrastrukturális miniszterrel megoldást találni a problémára.
Nem szabad, hogy az utakról sofőröket vigyenek el, az út szélén hagyva a rakományt és a járművet. Az embernek tudnia kell, hogy ha útra kel, hazaér-e vagy sem
– mondta.
Indul az Index keddi élő hírfolyama az orosz–ukrán háború eseményeiről. Az előző nap legfontosabb történései a következők voltak:
Tartsanak velünk ezúttal is!